বিয়াৰ আগতে ছোৱালীয়ে এইবোৰ কথা জনাটো জৰুৰী- এতিয়াই ক্লিক ক​ৰি প​ঢ়ক

দৈনন্দিন নতুন কিছু জানিবলৈ Follow

বিবাহ হৈছে এটা পাৰিবাৰিক বন্ধন। বিবাহৰ জৰিয়তে দুটা পৰিয়াল একত্ৰিত হয়। দুখন হৃদয় এক হয়। সুখ, দুখ, বিপদত সদায় ইজনে সিজনৰ কাষত থাকিবলৈ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ক। বিয়াৰ আগেতে ইজনে সিজনক ভালদৰে চিনি পোৱাটো অতি প্ৰয়োজনীয় যাতে জীৱনৰ পথ সুন্দৰ আৰু সুখী হয়।

এনে অৱস্থাত এগৰাকী মহিলাই পৰিয়াল এৰি নতুন পৰিয়াল এটাক দায়িক্ত ল’ব লগা হয়। গতিকে সেই পৰিয়ালটোৰ বিষয়ে কিছু কথা আগতীয়াকৈ জনাটো জৰুৰী।

যাতে সেই পৰিয়ালটোৰ লগত খাপ খুৱাই লোৱাটো তেওঁৰ বাবে সুবিধাজনক হয়। বিয়া কৰাব লগা মানুহজনৰ বিষয়ে বহু কথা জনাটো জৰুৰী। কাৰণ বিবাহ এটা বন্ধন আৰু আজীৱন হিচাপ। এনে অৱস্থাত অলপ ভুল কৰিলে আজীৱন কান্দোনত পৰিণত হ’ব পাৰে।

গতিকে বিয়াৰ আগতে এগৰাকী নাৰীয়ে কিছুমান বিষয় মুকলিকৈ আলোচনা কৰিব লাগে। কিন্তু বিয়াৰ আগতে মহিলাসকলে কি কি কথা জানিবলগীয়া আছে জানো আহক –

মান সমূহ

দৰাজনে কেৱল পানী খোৱা মূল্যবোধ লৈ টকাৰ পিছত দৌৰিবনে ? স্বামীজন সৎ নে নহয়, মূল্যবোধৰ আচৰণ কৰে নে নকৰে জানি লওক।

দৰাৰ চৰিত্ৰ

যিহেতু বিবাহ হৈছে জীৱনৰ হিচাপ, গতিকে দৰাৰ চৰিত্ৰৰ বিষয়ে জানিব লাগিব। দৰাৰ কথা নাজানিলে বিপদত পৰিব পাৰে।

অভিভাৱক আৰু পৰিয়ালৰ আন সদস্যসকল

যি পৰিয়ালত আপুনি গোটেই জীৱন থাকিব লাগিব । সেই পৰিয়ালৰ পিতৃ-মাতৃৰ পৰা আৰম্ভ কৰি দৰাৰ ভাই-ভনীৰ বিষয়ে জানিব লাগিব । কাৰণ জীৱনৰ আৰম্ভণিতে আপুনি বহুতো সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে।

পৰিয়ালটো কৰ্তৃত্বশীল নেকি?

প্ৰতিটো পৰিয়ালতে এজন ব্যক্তিৰ বিকাশ বেলেগ বেলেগ । সেয়ে নতুন পৰিয়ালটোৰ লগত খাপ খুৱাই লোৱাত সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে । গতিকে তেওঁলোকৰ পৰিয়ালে অত্যধিক কৰ্তৃত্ব প্ৰয়োগ কৰে নে নকৰে জানি লওক।

সম্বন্ধীয়

নতুন পৰিয়ালত সকলোৰে লগত খাপ খুৱাব পাৰিব । ই অতি স্বাভাৱিক। দৰাৰ বহু আত্মীয় থাকিব পাৰে যিয়ে আপোনাক অশান্তি দিব পাৰে, বিভিন্ন কথা শুনিব পাৰে। সেই আত্মীয়ৰ পৰা দূৰত্ব বজাই ৰখাই ভাল।

নিজক সলনি নকৰিব

কাৰোবাৰ পৰিয়ালৰ মাজত সোমাই নিজকে বিসৰ্জন নকৰিব। নিজৰ সত্তাক জীয়াই ৰাখক। যদি বিয়াৰ আগতে আপোনাক সলনি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে তেন্তে তাৰ পৰা আঁতৰি যাওক।

1 thought on “বিয়াৰ আগতে ছোৱালীয়ে এইবোৰ কথা জনাটো জৰুৰী- এতিয়াই ক্লিক ক​ৰি প​ঢ়ক”

Leave a Comment