পূৰ্ণিমা ৰাতি গোপনে কৰক এই কাম: দূৰ হব সকলো সমস্যা

দৈনন্দিন নতুন কিছু জানিবলৈ Follow

পূৰ্ণিমাত ৰবি যোগ, সিদ্ধ যোগ আৰু সৰ্বাৰ্থসিদ্ধি যোগ গঢ় লৈ উঠে, যাৰ বাবে পূৰ্ণিমাৰ গুৰুত্ব আৰু অধিক বৃদ্ধি পায়। পৌৰাণিক শাস্ত্ৰত পূৰ্ণিমা চন্দ্ৰক সৰ্বোচ্চ গুৰুত্ব দি এই দিনটোত বহু ধৰণৰ পূজা কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে।

পূৰ্ণিমাৰ দিনটোত কৰা পূজা, দান, গুণ ইত্যাদিৰ দ্বাৰা বত্ৰিশগুণ ফল পোৱা যায় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। এই কাৰণেই আপুনি এই দিনটোত যি ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰক, আপোনাৰ ভাগ্য জিলিকি উঠিব।

পূৰ্ণিমা ৰাতি এই প্ৰতিকাৰসমূহ কৰক

ঘৰত শান্তি আৰু সমৃদ্ধিৰ বাবে পূৰ্ণিমাৰ ৰাতি চামুচত গাখীৰ লৈ কুঁৱাত ভৰাই থব। ইয়াৰ পিছত এগিলাচ পানীত গাখীৰ, চেনি আৰু ভাত মিহলাই চন্দ্ৰক অৰ্পণ কৰিব। মনত ৰাখিব যে এই সমগ্ৰ প্ৰতিকাৰটো কৰি থাকোঁতে কোনেও আপোনাক দেখা নাপাব বা বাধা দিব নালাগে, নহ’লে প্ৰতিকাৰটো অকাৰ্যকৰী হৈ পৰিব। এই প্ৰতিকাৰে ঘৰত সুখ আৰু শান্তিৰ লগতে সমৃদ্ধি কঢ়িয়াই আনে।

সমস্যা সমাধানৰ বাবে পূৰ্ণিমাৰ প্ৰতিকাৰ

প্ৰভু মহাদেৱৰ পূজা কৰিলে সকলো বিপদ দূৰ হয়। শিৱলিংগত অভিষেক কৰি সকলো সমস্যাৰ পৰা মুক্তি পাব পাৰি বুলি শাস্ত্ৰত কোৱা হৈছে। যদি পূৰ্ণিমাৰ দিনত শিৱলিঙক কুঁহিয়াৰ ৰসেৰে অভিষেক কৰা হয়, তেন্তে কেৰিয়াৰৰ বৃদ্ধি হয়। সেইদৰে গাখীৰেৰে অভিষেক কৰিলেও বেয়া কাম কৰা হয়। বেলৰ পাতেৰে অভিষেক কৰিলে এজন ব্যক্তিৰ ৰোগবোৰ নাইকিয়া হৈ যায়।

লক্ষ্মী দেৱীক প্ৰসন্ন

আৰ্থিক সংকটৰ সৈতে যুঁজি থকা লোকসকলৰ বাবেও পূৰ্ণিমাৰ প্ৰতিকাৰ কোৱা হৈছে। এই প্ৰতিকাৰৰ অধীনত ভগৱান বিষ্ণু আৰু মাতৃ লক্ষ্মীক পূজা কৰিব লাগিব। পূজাৰ অন্তত ভগৱান শ্ৰী হৰি আৰু লক্ষ্মীক ঘৰতে বনোৱা কেশৰ খীৰ অৰ্পণ কৰিব। এইদৰে প্ৰতি পূৰ্ণিমাৰ দিনা লক্ষ্মী জীক পূজা কৰি এজন ব্যক্তিৰ দৰিদ্ৰতা নিৰ্মূল হয়। তেওঁৰ সকলো ষ্ট’ৰ ভৰি পৰে আৰু তেওঁ কোটিপতি হৈ পৰে।

ইয়াত দিয়া তথ্য জ্যোতিষৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি কেৱল তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে। Notun Kisu-এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই। যিকোনো প্ৰতিকাৰ গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিষয়ৰ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ নিশ্চয় ল’ব লাগে।

Leave a Comment