শৱ যাত্রা দেখাটো শুভ নে অশুভ? ই কিহৰ ইংগিত দিয়ে? জানক নজনা বহু কথা

দৈনন্দিন নতুন কিছু জানিবলৈ Follow

ক’ৰবাত ভ্ৰমণলৈ গ’লে কেতিয়াবা কিছুমান বস্তু দেখা যায় যাৰ কিছুমান শুভ বা অশুভ ফল হ’ব পাৰে। উদাহৰণস্বৰূপে, ভ্ৰমণলৈ যোৱাৰ সময়ত বা ঘৰৰ পৰা ওলাই যোৱাৰ সময়ত যদি আপোনাৰ চকু দুটা লৰচৰ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে, তেন্তে ই আপোনাৰ বাবেও এক অশুভ লক্ষণ হ’ব পাৰে। একেদৰে কেতিয়াবা মেকুৰী এটাই বাহিৰলৈ ওলাই যোৱাৰ সময়ত আপোনাৰ বাট পাৰ হ’লেও ইয়াৰ কিছু ইংগিত পোৱা যায়।

জানি বা অজানিতে এনে কিছুমান ঘটনা ঘটিবলৈ আৰম্ভ কৰে যিয়ে বাহিৰলৈ ওলাই গ’লে আপোনাৰ কাম সম্পূৰ্ণ হ’ব নে নহয় তাৰ ইংগিত দিয়ে। তেনে এটা ঘটনা হ’ল ক’ৰবাত ওলাই যাওঁতে অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়াৰ শোভাযাত্ৰা দেখা।

কোনে জানে আপোনালোকৰ মাজৰ কিমানজনে হয়তো ভাবিছে যে ক’ৰবাত ওলাই যাওঁতে অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়াৰ শোভাযাত্ৰা দেখাটো শুভ নে নহয়? এই প্ৰশ্নৰ উত্তৰ জানিবলৈ আমি জ্যোতিষী তথা বাস্তু বিশেষজ্ঞ ডাঃ আৰতি দহিয়াৰ সৈতে কথা পাতিলোঁ, তেওঁ ইয়াৰ ফলাফলৰ বিষয়ে ক’লে যিটো আপোনালোকেও জনা উচিত।

এই বস্তুটো ভাগৱত গীতাত আছে

আৰতি জীয়ে কয় যে ভাগৱত গীতাৰ মতে জন্ম আৰু মৃত্যু সম্পূৰ্ণ ইটোৱে সিটোৰ ওপৰত নিৰ্ভৰশীল। এই দুয়োটা স্থায়ী পৰিস্থিতি যিবোৰ কেতিয়াও এৰাই চলিব নোৱাৰি। ভগৱান শ্ৰীকৃষ্ণই ভাগৱত গীতাত কৈছে যে মৃত্যু এনেকুৱা সত্য যিটো পৰিহাৰ কৰাটো অসম্ভৱ। জন্ম হোৱাজনৰ মৃত্যু নিশ্চিত। যাৰ জন্ম হ’ব তেওঁ এদিন এই পৃথিৱী এৰিব লাগিব। মানুহ হওক, জন্তু হওক বা যিকোনো জীৱ হওক, কোনোবা এটা সময়ত বা আন এটা সময়ত তেওঁ মৃত্যুৰ টোপনি শুব লগা হয়। ভগৱান শ্ৰীকৃষ্ণই নিজেই কৈছে যে আত্মাই এটা শৰীৰ এৰি আন এটা শৰীৰত প্ৰৱেশ কৰে। অৰ্থাৎ যাৰ মৃত্যু হৈছে তেওঁ নিশ্চয় আন কোনোবা ৰূপত ঘূৰি আহিব।

ক’ৰবাত যাওঁতে অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়াৰ শোভাযাত্ৰা দেখা

যেতিয়াই আমি ওলাই যাওঁতে কোনো অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়াৰ শোভাযাত্ৰা দেখিবলৈ পাওঁ, আজিৰ দিনটো শুভ হ’ব নে নহয়, আমি ভয় খাওঁ। জ্যোতিষৰ মতে, অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়াৰ শোভাযাত্ৰা চাবলৈ শুভ। এনে দৃশ্য দেখাৰ পিছত আপোনাৰ সকলো ইচ্ছা পূৰণ হ’ব পাৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। বাটত দেখা শোভাযাত্ৰাক সকলোৱে প্ৰণাম জনাই শিৱৰ ধ্যান কৰে। এই কাৰণে কৰা হয় যে তেনে কৰিলে মৃত ব্যক্তিয়ে প্ৰণাম কৰা ব্যক্তিজনৰ সকলো কষ্ট নিজৰ লগত লৈ যায়।

অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়া যাত্ৰা দেখাটো কিয় শুভ

হিন্দু শাস্ত্ৰ অনুযায়ী মৃত্যুৰ পিছত মানুহৰ আত্মা ঈশ্বৰৰ লগত মিলি যায়। সেয়েহে অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়াৰ শোভাযাত্ৰা চোৱাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। শাস্ত্ৰৰ মতে কাৰোবাৰ শেষ বিদায় দেখিলে এজন ব্যক্তিৰ বাবে গুণ কঢ়িয়াই আনে। অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়াৰ শোভাযাত্ৰা দেখাটো সুখী আৰু শুভ ভৱিষ্যতৰ সূচক বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। লগতে বিশ্বাস কৰা হয় যে অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়াৰ শোভাযাত্ৰা চোৱাৰ দ্বাৰা অসম্পূৰ্ণ কাম সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকে, দুখৰ অন্ত পৰে আৰু সুখী জীৱন আৰম্ভ হয়।

কোনটো অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়াৰ যাত্ৰা শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়

আচলতে বাটত অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়াৰ যাত্ৰা দেখাটো শুভ নে অশুভ সেয়া বহু কথাৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে। উদাহৰণস্বৰূপে, যদি বাটত মৃতদেহৰ সৈতে খোল বজোৱা হৈছে, তেন্তে ই আপোনাৰ বাবে এটা ভাল লক্ষণ হ’ব পাৰে। বিশ্বাস কৰা হয় যে এনে যাত্ৰা দেখাৰ পিছত আপুনি যি কামৰ বাবে ৰাওনা হ’ব, সেই কামত আপুনি নিশ্চিতভাৱে সফলতা লাভ কৰিব। মৃত ব্যক্তিক যদি কোনো ব্যক্তিয়ে কান্ধ দিয়ে, তেতিয়া সেই ব্যক্তিয়ে যজ্ঞৰ সমতুল্য গুণ লাভ কৰে বুলিও ধৰ্মীয় বিশ্বাস আছে। শোভাযাত্ৰা চোৱাৰ পিছত ভগৱান শিৱৰ ধ্যান কৰিলে মৃত ব্যক্তিজনে মোক্ষ লাভ কৰে আৰু সেই ব্যক্তিজনৰ সকলো বিপদ নোহোৱা হৈ যায় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, Notun Kisu এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment