ঘৰত কোনো আপোন মৃত ব্যক্তিৰ ফটো থাকিলে জনা উচিত এই নিয়ম: নহলে বিপদ নিশ্চিত

দৈনন্দিন নতুন কিছু জানিবলৈ Follow

হিন্দু পৌৰাণিক কাহিনীত কোৱা হৈছে যে আমাৰ পূৰ্বপুৰুষসকলে আমাক আশীৰ্বাদ আৰু সমস্যা সমাধানৰ বাবে পৃথিৱীলৈ আহে। হিন্দু ধৰ্মত পিত্ৰু পক্ষৰ সময়ত সকলোৱে নিজৰ পূৰ্বপুৰুষক স্মৰণ কৰি তেওঁলোকৰ বাবে পিণ্ড দান, শ্ৰদ্ধা আদি ৰীতি-নীতি কৰে।

আমাৰ আপোনজনৰ বিয়োগৰ পিছত আমি আশীৰ্বাদ হিচাপে বা তেওঁলোকৰ স্মৃতিত তেওঁলোকৰ ফটো ঘৰতে ওলোমাই থওঁ। ঘৰত পূৰ্বপুৰুষৰ ছবি ওলোমাই থোৱাৰ আগতে কিছুমান কথা জনাটো অতি প্ৰয়োজনীয়।

দেৱালত পূৰ্বপুৰুষৰ ছবি ওলোমাই নিদিব

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ঘৰৰ বেৰত পূৰ্বপুৰুষৰ ছবি ৰাখিব নালাগে। এইবোৰ সদায় কাঠৰ ষ্টেণ্ডত ৰাখিব লাগে।

পূৰ্বপুৰুষৰ সীমিত ফটোহে ৰাখক

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ঘৰত পূৰ্বপুৰুষৰ ফটো বেছি হ’ব নালাগে। পূৰ্বপুৰুষৰ ছবি এনে ঠাইত ৰাখিব নালাগে য’ত সকলোৱে বাৰে বাৰে দেখা পাব। বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে পূৰ্বপুৰুষৰ অতি বেছি ছবি দেখিলে ঘৰত নেতিবাচকতা বৃদ্ধি পায়।

ঈশ্বৰ আৰু পূৰ্বপুৰুষৰ ছবি একেলগে নাৰাখিব

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে পূৰ্বপুৰুষ আৰু দেৱতাৰ ছবি বিভিন্ন ঠাইত ৰাখিব লাগে। আপোনাৰ ঘৰৰ পূজাস্থলীত এই দুজনৰ ছবি ৰাখিলে আপোনাৰ জীৱনত সমস্যা আহিব পাৰে, সেয়েহে পূজা স্থানৰ পৰা পূৰ্বপুৰুষৰ ছবি আঁতৰাই ৰাখক।

এই ঠাইত পূৰ্বপুৰুষৰ ছবি নাৰাখিব

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ঘৰৰ মাজত, পাকঘৰত আৰু শোৱা কোঠাত কেতিয়াও পূৰ্বপুৰুষৰ ছবি ৰাখিব নালাগে। এই ঠাইত ছবি স্থাপন কৰিলে ঘৰৰ শান্তি বিঘ্নিত হয়।

পূৰ্বপুৰুষৰ ফটো কোন দিশলৈ মুখ কৰি থকা উচিত?

বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে পূৰ্বপুৰুষৰ ছবি সন্দৰ্ভত কিছু নিয়ম-নীতি প্ৰণয়ন কৰা হৈছে। শাস্ত্ৰ মতে উত্তৰমুখী দেৱালখন পূৰ্বপুৰুষৰ ছবিৰ বাবে উত্তম বুলি বিবেচিত হৈছে। যদি আমি ধৰ্মশাস্ত্ৰৰ কথা কওঁ, তেন্তে দক্ষিণ দিশক পূৰ্বপুৰুষৰ দিশ বুলি গণ্য কৰা হয়। বিশ্বাস কৰা হয় যে পূৰ্বপুৰুষৰ ছবি কেতিয়াও জীৱিত ব্যক্তিৰ লগত ৰাখিব নালাগে, ই তেওঁলোকৰ আয়ুস চুটি কৰে।

এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, Notun Kisu এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment