কোনবোৰ খাদ্য পুনৰ গৰম কৰি খালে ক্ষতি নিশ্চিত

দৈনন্দিন নতুন কিছু জানিবলৈ Follow

আজিৰ জীৱনশৈলীত মানুহৰ নিজৰ বাবে সময় নাই। বহু সময়ত মানুহে ৰান্ধি গৰম খাদ্য খাব নোৱাৰে আৰু ফ্ৰীজত থৈ দিয়ে। আকৌ আহি খাদ্য গৰম কৰি খাব। আপুনিও নিশ্চয় বহুবাৰ এই কামটো কৰিছে। কিছুমানে বাকী থকা খাদ্যখিনি পুনৰ গৰম কৰি খায়।

কিন্তু আপুনি জানেনে যে কিছুমান খাদ্য সামগ্ৰী ঠাণ্ডা হোৱাৰ পিছত গৰম কৰিলেও আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে ক্ষতিকাৰক হ’ব পাৰে। এনে খাদ্যৰ বিষয়ে জানো আহক।

বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে, আনকি পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ প্ৰিয় খাদ্য ভাতকো পুনৰ গৰম কৰাৰ পিছত খাব নালাগে। বহু ঘৰত দুপৰীয়া আৰু ৰাতিৰ আহাৰত একে সময়তে ভাত ৰান্ধি লোৱা হয়। ফুড ষ্টেণ্ডাৰ্ড এজেন্সীৰ তথ্য অনুসৰি ঠাণ্ডা চাউল পুনৰ গৰম কৰিলে ফুড পইজনিং হ’ব পাৰে। চাউল অভেনৰ পৰা উলিয়াই নিয়াৰ পিছত যদি বাহিৰলৈ ৰৈ যায় তেন্তে তাত বেক্টেৰিয়া গজিব পাৰে। সেইবাবেই সাৱধানতা অৱলম্বন কৰিব লাগে।

পুনৰ গৰম কৰাৰ পিছত নন-ভেজ খাব নালাগে। এনে কৰিলে ই বিষ হৈ পৰে আৰু আপুনি অসুস্থ হ’ব পাৰে। বহু ক্ষেত্ৰত ৰন্ধা-বঢ়াৰ পিছতো ক্ষতিকাৰক বেক্টেৰিয়া থাকে। সিজোৱা কুকুৰা মাইক্ৰৱেভত ৰাখিলে গোটেই মাংসত বেক্টেৰিয়া বিয়পি পৰে।

বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে যিকোনো ধৰণৰ শাক-পাচলি পুনৰ গৰম কৰাৰ পিছত খাব নালাগে। বিশেষকৈ বিলাহী পুনৰ গৰম কৰাৰ পিছত খাব নালাগে। সিজোৱা শাক-পাচলি পুনৰ গৰম হ’লে তাত থকা নাইট্ৰেটবোৰে নাইট্ৰ’ছামাইন নামৰ ৰাসায়নিক পদাৰ্থ উৎপন্ন কৰে, যাৰ ফলত শিশুৰ কৰ্কট ৰোগ আৰু শ্বাস-প্ৰশ্বাসজনিত ৰোগ হ’ব পাৰে। এনে ক্ষেত্ৰত শাক প্ৰস্তুত কৰাৰ পিছত যিমান পাৰি সোনকালে খাব লাগে।

কণী সিজোৱাৰ লগে লগে খাব লাগে আৰু কেতিয়াও বেছি গৰম কৰিব নালাগে। কণীৰ প্ৰ’টিনত প্ৰচুৰ পৰিমাণে নাইট্ৰ’জেন থাকে। নাইট্ৰজেনে গৰম কৰিলে কাৰ্চিনোজেনিক পদাৰ্থ উৎপন্ন কৰে, যিয়ে আপোনাক কেন্সাৰৰ আশংকাত পেলাব পাৰে। এনে ক্ষেত্ৰত কণীটো এবাৰ উতলাই বা সিজোৱাৰ পিছত পুনৰ গৰম কৰিব নালাগে ।

টি অ’ আইৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি আলু পুনৰ গৰম কৰাৰ পিছত খাব নালাগে। আলুত প্ৰচুৰ পৰিমাণে ভিটামিন বি ৬, পটাছিয়াম আৰু ভিটামিন চি থাকে। আলু পুনৰ গৰম কৰিলে এই সকলোবোৰ পুষ্টিকৰ উপাদান হেৰাই যায়। ইয়াৰ বাহিৰেও Clostridium botulinum নামৰ এটা বেক্টেৰিয়া উৎপন্ন হয়, যিটো শৰীৰৰ বাবে মাৰাত্মক হ’ব পাৰে। বেকড বা সিজোৱা আলু এটা কোঠাৰ উষ্ণতাত ৰাখিলে ইয়াৰ পৰা বেক্টেৰিয়া জন্ম হয়। এনে পৰিস্থিতিত আলু পুনৰ গৰম কৰি খালে ক্ষতিকাৰক হ’ব পাৰে।

এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, Notun Kisu এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment