বজৰংবলীক সন্তুষ্ট কৰিব বিচাৰে যদি আজিয়ে কৰক এই উপায়

দৈনন্দিন নতুন কিছু জানিবলৈ Follow

মঙলবাৰক বীৰ হনুমানৰ দিন হিচাপে গণ্য কৰা হয়। ভগৱান হনুমান যাৰ ওপৰত সন্তুষ্ট হয়, তেওঁৰ জীৱন ৰক্ষা পৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। বজৰং বালিক সন্তুষ্ট কৰিব পৰা যায়। আজি আমি আপোনালোকক সেই সকলোবোৰ পদ্ধতিৰ বিষয়ে অৱগত কৰিম। লগতে ক’ম বীৰ হনুমানে কেনেধৰণৰ প্ৰসাদ ভাল পায়।

ধৰ্মীয় শাস্ত্ৰ অনুসৰি ভগৱান হনুমানক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ মঙলবাৰে কেসৰ ৰং বা ৰঙা ৰঙৰ কাপোৰ পিন্ধিব লাগে। ইয়াৰ কাৰণ হ’ল বজৰং বালিয়ে এই দুয়োটা ৰং খুব ভাল পায়। তেওঁৰ এই পছন্দৰ আঁৰত এটা বিখ্যাত কাহিনী আছে। শাস্ত্ৰ অনুসৰি বীৰ হনুমানে এবাৰ মাতৃ সীতাক সেন্দুৰ লগোৱাৰ কাৰণ সুধিছিল। ইয়াৰ ওপৰত মাতা সীতাই তেওঁক ক’লে যে এই সেন্দুৰৰ ৰং ভগৱান শ্ৰীৰামে বহুত ভাল পায়। সেইবাবেই তাই কপালত লগাই।

কোৱা হয় যে মাতৃ সীতাৰ পৰা এই কথা শুনি বীৰ হনুমানে গোটেই দেহত ৰঙা ৰঙৰ ৰং লগাই ভগৱান ৰামৰ সন্মুখত উপস্থিত হয়। যাক দেখি ভগৱান শ্ৰীৰামে তীব্ৰ হাঁহি হাঁহি হনুমানক আশীৰ্বাদ দিলে যে এতিয়াৰে পৰা আপোনাক এই ৰঙেৰে চিনি পাব। মঙলবাৰে কেশৰ বা ৰঙা ৰঙৰ কাপোৰ পিন্ধি হনুমানে জনসাধাৰণৰ বাবে শুভকামনা কঢ়িয়াই আনে বুলি ধাৰণা কৰা হৈছে।

মঙলবাৰে বীৰ হনুমানৰ পাঠ কৰাটো শুভ। যদি আপুনি কাৰোবাৰ পৰা ঋণ লৈ এতিয়ালৈকে পৰিশোধ কৰিব পৰা নাই, তেন্তে তাৰ পৰা মুক্তি পাবলৈ মঙলবাৰে বীৰ হনুমানৰ পাঠ কৰাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। এনে কৰি বজৰং বালি সন্তুষ্ট হয় আৰু অৰ্থনৈতিক সমৃদ্ধি দিয়াৰ সমান্তৰালভাৱে তেওঁ ঘৰুৱা সমস্যাও দূৰ কৰে। মঙলবাৰে যিকোনো হনুমান মন্দিৰলৈ তামোল দান কৰিব পাৰিব। এনে কৰিলে মনত অপৰিসীম শান্তি পোৱা যায়।

এনেদৰে আপোনাৰ মংগল দোষ আঁতৰাব পাৰিব। যদি মংগল দোষ আপোনাৰ ওপৰত গধুৰ হয়, তেন্তে ভগৱান হনুমানক সন্তুষ্ট কৰাটো আপোনাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় হৈ পৰে। ইয়াৰ বাবে মঙলবাৰে বীৰ হনুমানক পূজা কৰাৰ লগতে মন্দিৰত থকা বীৰ হনুমানৰ প্ৰতিমূৰ্তিৰ সন্মুখত গুৰ আৰু চাণা অৰ্পন কৰিব লাগে। এনে কৰিলে বজৰং বালি সুখী হৈ ভক্তসকলৰ ওপৰত বহুত কৃপা কৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত। Notun Kisu এ এই তথ্যৰ সত্য সত্যতাৰ দাবী নকৰে। আমাৰ পাঠক সকলৰ মাজৰে বহু সংখ্যকে এই সমূহ বিশ্বাস কৰে আৰু বহু সংখ্যকে অন্ধবিশ্বাস বুলি মানে। গতিকে একাংশ পাঠকৰ ৰুচিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি লেখাটো আগবঢ়ালো। বিশ্বাস কৰা নকৰাটো সকলোৰে ব্যক্তিগত কথা, ধন্যবাদ।

Leave a Comment