ফেব্ৰুৱাৰী মাহত শনিৰ প্রকোপত সমস্যাৰ সন্মুখীন হব পাৰে এই ৬ ৰাশিৰ লোক

Notun Kisu

Updated on:

horoscope february 2024 in assamese

২০২৪ চনৰ ফেব্ৰৱাৰী মাহ আৰম্ভ হলেই। গ্ৰহ-নক্ষত্ৰৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা ফেব্ৰুৱাৰী মাহটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ হ’বলৈ গৈ আছে। এই মাহটো কিছুমান ৰাশিৰ বাবে অতি ফলপ্ৰসূ হ’বলৈ গৈ আছে। আগন্তুক মাহত কিছুমান ৰাশিয়ে অতি শুভ ফল লাভ কৰিবলৈ গৈ আছে। এই ৰাশিৰ লোকে প্ৰতিটো ক্ষেত্ৰতে ইতিবাচক ফলাফল লাভ কৰিব।

কিন্তু ইয়াৰ মাজতো কিছু কিছু ৰাশিয়ে বহু সমস্যাৰ সন্মুখীন হব।তেন্তে আহক আজি আমি জানি লওঁ ফেব্ৰুৱাৰী মাহত কোন কোন ৰাশিত কি কি পৰিৱৰ্ত্তন দেখা দিব।

মেষ ৰাশিৰ ৰাশিফল

মেষ ৰাশিৰ লোকৰ বাবে ফেব্ৰুৱাৰী মাহটো ফলপ্ৰসূ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই মাহত আপুনি যি দিশত সম্পূৰ্ণ নিষ্ঠাৰে কাম কৰক, তাত আপুনি আকাংক্ষিত ফলাফল পাব। ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি কৰ্মক্ষেত্ৰত কিছু সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে, কিন্তু আপোনাৰ বুদ্ধিমত্তা আৰু বিবেচনাৰ সহায়ত আপুনি সেইবোৰৰ সমাধান বিচাৰি উলিয়াব পাৰিব আৰু আপোনাৰ শ্ৰেষ্ঠখিনি দিব পাৰিব। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ জুনিয়ৰসকলে আপোনাৰ সৈতে সম্পূৰ্ণ সহযোগিতা কৰা দেখা যাব।

মাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িতভাৱে দীঘলীয়া বা কম দূৰত্ব যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। যাত্ৰাটো সুখদায়ক আৰু ফলপ্ৰসূ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। বহিঃৰাজ্য সম্পৰ্কীয় কাম কৰা আৰু বহিঃৰাজ্যত উচ্চ শিক্ষাৰ বাবে চেষ্টা কৰা লোকসকলৰ বাবে মাহৰ দ্বিতীয় সপ্তাহটো অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত লোকসকলে আগতে কৰা বিনিয়োগৰ দ্বাৰা লাভৱান হ’ব, আনহাতে নিয়োজিত লোকৰ মৰ্যাদা আৰু পদবী বৃদ্ধি পাব। বিভিন্ন উৎসৰ পৰা উপাৰ্জন কৰিলে আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা শক্তিশালী হ’ব।

ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ মাজভাগৰ সময় মিশ্ৰিত হ’বলৈ গৈ আছে। এই সময়ছোৱাত আপুনি ব্যৱসায় সম্পৰ্কীয় লোকৰ কিছু উত্থান-পতন দেখিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত হাড়ৰ লগত জড়িত ৰোগ বা আঘাতৰ সম্ভাৱনা থাকিব। কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ বাবে মাহটোৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত প্ৰথমাৰ্ধতকৈ উন্নত ফলাফল পোৱাটো প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময়ছোৱাত ধনৰ প্ৰবাহ বৃদ্ধি পাব। ব্যৱসায়ত সম্প্ৰসাৰণ হ’ব। কৰ্মসংস্থাপনৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব। সম্পৰ্কৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা এই মাহটো কেতিয়াবা গৰম আৰু কেতিয়াবা কোমল হ’বলৈ গৈ আছে।

মাহৰ আৰম্ভণিতে কিছু ভুল বুজাবুজিৰ বাবে আপোনজনৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্কৰ অৱনতি ঘটিব পাৰে, কিন্তু দ্বিতীয় সপ্তাহৰ ভিতৰত এই ভুল বুজাবুজি নাইকিয়া হৈ যাব আৰু আপোনাৰ সম্পৰ্ক পুনৰবাৰ শুদ্ধ পথত আহিব। মাহৰ মাজভাগত আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সম্পৰ্ক খুব মজবুত হোৱা দেখা যাব। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতে সুখৰ সময় কটাব। বিলাসীতা বৃদ্ধিৰ বাবে ঘৰখনত সুখৰ পৰিবেশ সৃষ্টি হ’ব। আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে সম্পৰ্ক আন্তৰিক হৈ থাকিব আৰু তেওঁ আপোনাৰ সম্পূৰ্ণ যত্ন ল’ব।

বৃষ ৰাশিৰ ৰাশিফল

বৃষ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে ফেব্ৰুৱাৰী মাহটো ডাঠ ঘিৰ দৰে আৰু কেতিয়াবা শুকান চৰণৰ দৰে হ’বলৈ গৈ আছে। এই মাহত যিকোনো কামত যিমানেই কষ্ট আৰু কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব সিমানেই বেছি ফলাফল পাব। এনে পৰিস্থিতিত এই মাহত আপুনি সুযোগটো হেৰুৱাই নোপোৱাকৈ গোটেই হৃদয়খন দিব লাগে। যদি আপুনি পৰীক্ষা আৰু প্ৰতিযোগিতাৰ প্ৰস্তুতিত ব্যস্ত বা কৰ্মসংস্থাপনৰ সন্ধানত আছে, তেন্তে মাহটোৰ প্ৰথমাৰ্ধত প্ৰচেষ্টা চলালে আপুনি আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব পাৰিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি এলাহ আৰু অহংকাৰৰ পৰা আঁতৰি থাকিব লাগিব।

মাহৰ প্ৰথমাৰ্ধত আপোনাৰ শুভাকাংক্ষী আৰু জ্যেষ্ঠসকলৰ কথাক আওকাণ কৰাটো পৰিহাৰ কৰা উচিত। এই সময়ছোৱাত ডাঙৰ ডাঙৰ সিদ্ধান্তবোৰ অতি চিন্তাশীলভাৱে লোৱা উচিত কাৰণ এই সময়ছোৱাত লোৱা সিদ্ধান্তই ভৱিষ্যতে আপোনাৰ লোকচান বা লাভৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব। মাহৰ মাজভাগত আপোনাৰ তৰাবোৰ আকৌ এবাৰ শিখৰত দেখা যাব। এই সময়ছোৱাত কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ ছিনিয়ৰ আৰু জুনিয়ৰ উভয়ৰে সহায় লাভ কৰিব। ব্যৱসায়ৰ লগত জড়িত লোকসকলেও ব্যৱসায়ত যথেষ্ট লাভ পাব, কিন্তু খৰচ আয়তকৈ বেছি হৈ থাকিব।

এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ আৰামৰ লগত জড়িত কামত বহুত টকা খৰচ কৰিব। মাটি আৰু অট্টালিকা ক্ৰয়-বিক্ৰয়ৰ ইচ্ছাও পূৰণ কৰিব পাৰি। যদি আপুনি অংশীদাৰিত্বৰে ব্যৱসায় কৰে তেন্তে মাহৰ শেষৰ ফালে কোনো বিষয়ত আপোনাৰ অংশীদাৰৰ সৈতে মতানৈক্য হ’ব পাৰে। সম্পৰ্কৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা ফেব্ৰুৱাৰী মাহটো অলপ মধ্যমীয়া হ’বলৈ গৈ আছে। এই মাহত আপুনি আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি বিশেষ গুৰুত্ব দিব লাগিব। তিক্ত আৰু মধুৰ বিবাদেৰে আপোনাৰ প্ৰেম জীৱন চলি থাকিব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব।

মিথুন ৰাশিৰ ৰাশিফল

মিথুন ৰাশিৰ লোকসকলে ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ প্ৰথম সপ্তাহত নিজৰ সম্পৰ্ক আৰু স্বাস্থ্য দুয়োটাৰে বিশেষ যত্ন ল’ব লাগিব। এই সময়ছোৱাত কোনো বিষয়ক লৈ আত্মীয়ৰ সৈতে তৰ্ক-বিতৰ্ক হোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকে। এই সময়ছোৱাত মিথুন ৰাশিৰ লোকসকলে কৰ্মক্ষেত্ৰত প্ৰতিপক্ষৰ প্ৰতি অতি সাৱধান হ’ব লাগিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত কোনো বিশেষ ব্যক্তিৰ বাবে ডাঙৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত অতিৰিক্ত খৰচৰ বাবে আপোনাৰ ওপৰত মানসিক লগতে আৰ্থিক হেঁচাও পৰিব। যদি আপুনি আপোনাৰ পেছাদাৰী জীৱনত বুদ্ধিমানৰূপে কাম কৰে তেন্তে মাহটোৰ মাজভাগলৈকে সকলো ধৰণৰ প্ৰত্যাহ্বান সহজেই অতিক্ৰম কৰি আপোনাৰ মেবল প্ৰমাণ কৰিব পাৰিব।

এই মাহত আপোনাৰ শক্তি আৰু ধন পৰিচালনা কৰাটো বুদ্ধিমানৰ কাম হ’ব। কৰ্মসংস্থাপনৰ সন্ধানত থকাসকলে হয়তো মাহৰ মাজভাগলৈকে কিছু ভাল খবৰ শুনিব। পৰীক্ষা আৰু প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলোৱা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ বাবেও এই সময় অতি শুভ হ’বলৈ গৈ আছে। ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধৰ ভিতৰত আপোনাৰ পৰিস্থিতিত ইতিবাচক পৰিৱৰ্তন দেখা পাব। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ সহকৰ্মীসকলে আপোনাক বহুত সহায় কৰা দেখা যাব। ব্যৱসায়ত বহুত লাভ হ’ব।

নিয়োজিত লোকৰ বাবে অতিৰিক্ত উপাৰ্জনৰ উৎস থাকিব। উন্নত সম্পৰ্ক বজাই ৰাখিবলৈ এই মাহত মিথুন ৰাশিৰ লোকে কথা-বতৰাত অতি সাৱধান হ’ব লাগিব। মাহৰ আৰম্ভণিতে তোমাৰ কথাই কথাবোৰ ভাল কৰি তুলিব আৰু তোমাৰ কথাই কথাবোৰ বেয়া কৰি তুলিব। এনে পৰিস্থিতিত যিকোনো সম্পৰ্ক বজাই ৰাখিবলৈ বিবাদৰ পৰিৱৰ্তে আলোচনাৰ সহায় লওক। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত সাৱধানে আগবাঢ়ক আৰু খৰখেদা এৰক।

কৰ্কট ৰাশিৰ ৰাশিফল

ফেব্ৰুৱাৰী মাহটো কৰ্কট ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে মিশ্ৰিত হ’বলৈ গৈ আছে। এই মাহত এই ৰাশিৰ লোকসকলে সম্পূৰ্ণৰূপে নিজৰ স্বাস্থ্য, সম্পৰ্ক আৰু কেৰিয়াৰৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিব লাগিব। ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ শেষৰ সপ্তাহটো যদি আপুনি আঁতৰি যায় তেন্তে গোটেই মাহটোৰ ভিতৰত আপুনি কাম, পৰিয়াল, ব্যৱসায় আদিৰ সন্দৰ্ভত কিবা নহয় কিবা প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব। মাহৰ আৰম্ভণিতে কৰ্মক্ষেত্ৰত নিজৰ সুনাম ৰক্ষাৰ বাবে কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি আনৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰাৰ পৰিৱৰ্তে নিজৰ বুদ্ধিমত্তা আৰু বিবেচনাৰে কাম কৰিব লাগিব।

ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ প্ৰথমাৰ্ধত আপুনি অবাঞ্চিত ঠাইলৈ বদলি হ’ব পাৰে বা চাকৰি সলনি হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত কৰ্মক্ষেত্ৰত আকাংক্ষিত ফলাফল নোপোৱাৰ বাবে আপুনি নিজকে অসন্তুষ্ট অনুভৱ কৰিব পাৰে। পৰিস্থিতি আৰু অধিক বেয়া নহ’বলৈ আপুনি আপোনাৰ খং নিয়ন্ত্ৰণ কৰি সকলো সমস্যাৰ সমাধান ধৈৰ্য্যৰে বিচাৰি উলিয়াব লাগে। ব্যৱসায়িক দৃষ্টিকোণৰ পৰা ফেব্ৰুৱাৰী মাহত উত্থান-পতন হ’ব। মাহৰ মাজভাগত আপুনি আপোনাৰ প্ৰতিযোগীসকলৰ পৰা কঠিন প্ৰতিযোগিতাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে যদিও মাহৰ শেষৰ ফালে আপোনাৰ ব্যৱসায়ক পুনৰবাৰ ট্ৰেকত অহা দেখা যাব।

এই সময়ছোৱাত বহিঃৰাজ্যত কাম কৰা লোক আৰু পাইকাৰী ব্যৱসায়ীসকলে অধিক লাভৰ সম্ভাৱনা থাকিব। সম্পৰ্কৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা ফেব্ৰুৱাৰী মাহটো স্বাভাৱিক হ’বলৈ গৈ আছে। আত্মীয়ৰ সৈতে ভাল সম্পৰ্কৰ বাবে আপুনি নিজৰ ইগো এৰি ঘনিষ্ঠতাৰ সহায় ল’ব লাগিব। ঠিক তেনেদৰে প্ৰেম জীৱন উন্নত কৰিবলৈ সংগীৰ অনুভৱক সন্মান কৰিব লাগিব। তিক্ত বিবাদৰ মাজতো আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে সম্পৰ্ক মধুৰ হৈ থাকিব। মাহৰ শেষৰ ফালে পৰিয়ালটোৰ সৈতে কোনো পৰ্যটক বা ধৰ্মীয় স্থানলৈ যোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকিব। স্বাস্থ্যৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা এই মাহত সংক্ৰামক ৰোগৰ প্ৰতি সতৰ্ক হ’ব লাগিব। বিশেষকৈ যাত্ৰাৰ সময়ত আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু লাগেজৰ প্ৰতি বিশেষ গুৰুত্ব দিব লাগিব।

সিংহ ৰাশিৰ ৰাশিফল

সিংহ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে ফেব্ৰুৱাৰী মাহটো মিশ্ৰিত হ’বলৈ গৈ আছে। ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ প্ৰথমাৰ্ধত আপোনাৰ কামৰ বোজা বৃদ্ধি পাব পাৰে। এই সময়ছোৱাত কৰ্মৰ লগত জড়িত প্ৰত্যাহ্বানৰ লগতে পৰিয়ালৰ দায়িত্ব পালনৰ ক্ষেত্ৰতো মানসিক চাপৰ সৃষ্টি হ’ব। জীৱনৰ লগত জড়িত সকলো ধৰণৰ অসুবিধা দূৰ কৰিবলৈ ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ প্ৰথমাৰ্ধত অতি ধৈৰ্য্যৰে কাম কৰিব লাগিব। এই সময়ছোৱাত আপুনি নিজকে ভালকৈ প্ৰমাণ কৰিবলৈ কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব আৰু অতিৰিক্ত প্ৰচেষ্টা চলাব লাগিব।

সিংহ ৰাশিৰ লোকসকলে ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ প্ৰথমাৰ্ধত সকলোৰে লগত মিলাপ্ৰীতিৰে একেলগে আগবাঢ়ি যোৱাটো উপযুক্ত হ’ব। ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ দ্বিতীয় সপ্তাহত সহকৰ্মীসকলৰ সৈতে ডাঙৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ শুভাকাংক্ষীসকলেও আপোনাক সহায় কৰিব নোৱাৰিব। কিন্তু ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ শেষৰ সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ কৰ্মক্ষেত্ৰৰ সৈতে জড়িত ডাঙৰ ডাঙৰ সমস্যাৰ পৰা বহু পৰিমাণে সকাহ পাব। ব্যৱসায়িক দৃষ্টিকোণৰ পৰা ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধ আপোনাৰ বাবে অতি শুভ আৰু লাভজনক হ’বলৈ গৈ আছে।

এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত যাত্ৰা আৰু সিদ্ধান্ত লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ কৌশলত ডাঙৰ পৰিৱৰ্তন কৰি ডাঙৰ লাভ কৰিব পাৰে। সম্পৰ্কৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা এই মাহত উত্থান-পতন হ’ব পাৰে। এই মাহত আপুনি আপোনাৰ সম্পৰ্কক মধুৰ কৰিবলৈ আত্মীয়ৰ লগত কথা পাতি থাকোঁতে বিশেষভাৱে সাৱধান হ’ব লাগিব আৰু আপুনি নিজৰ বাবে ভাল নোপোৱা আনৰ লগত আচৰণ কৰাটো এৰাই চলিব লাগে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক উন্নত কৰিবলৈ পাৰস্পৰিক বুজাবুজি আৰু বিশ্বাস বৃদ্ধিৰ চেষ্টা কৰিব লাগিব। ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ মাজভাগত সিংহ ৰাশিৰ লোকে স্বাস্থ্য আৰু সম্পৰ্কৰ ক্ষেত্ৰত বিশেষ গুৰুত্ব দিব লাগিব।

কন্যা ৰাশিৰ ৰাশিফল

কন্যা ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ প্ৰথমাৰ্ধ কেৰিয়াৰ, ব্যৱসায় আৰু সম্পৰ্কৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা অলপ প্ৰতিকূল বুলি কোৱা হ’ব। এই সময়ছোৱাত নিয়োজিত লোকসকলৰ কৰ্মক্ষেত্ৰত অতিৰিক্ত কামৰ বোজা আহিব। বিৰোধীয়ে ষড়যন্ত্ৰ কৰা দেখা যাব। ব্যৱসায়তো উত্থান-পতনৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। অংশীদাৰিত্বৰে ব্যৱসায় কৰাসকলে ধন চম্ভালি থকাৰ সময়ত অতি সাৱধান হ’ব লাগিব। ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ প্ৰথমাৰ্ধত শিশুৰ লগত জড়িত যিকোনো সমস্যা আপোনাৰ বাবে চিন্তাৰ প্ৰধান কাৰণ হৈ পৰিব। এই সময়ছোৱাত এনে কোনো কাম নকৰিব যাৰ ফলত আপোনাৰ সুনামৰ ক্ষতি হ’ব। নিবনুৱা ৰাইজে নিজৰ জীৱিকাৰ বাবে চিন্তিত হৈ পৰিব আৰু আকাংক্ষিত চাকৰিটো পাবলৈ আৰু অলপ সময় অপেক্ষা কৰিব লাগিব।

মাহৰ দ্বিতীয় সপ্তাহত নিয়োজিত লোকসকলে কৰ্মক্ষেত্ৰত বিৰোধীৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। কিন্তু মাহৰ মাজভাগত পৰিস্থিতি আকৌ এবাৰ আপোনাৰ নিয়ন্ত্ৰণত থকা যেন লাগিব। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ চিনিয়ৰসকলৰ পৰা সম্পূৰ্ণ আশীৰ্বাদৰ বৰষুণ হ’ব আৰু তেওঁলোকৰ সহায়ত আপুনি নিজকে ভাল বুলি প্ৰমাণ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। মাহৰ শেষৰ ফালে আয়ৰ অতিৰিক্ত উৎসৰ সৃষ্টি হ’ব, যাৰ ফলত আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা শক্তিশালী হ’ব। ব্যৱসায়িক দৃষ্টিকোণৰ পৰাও মাহটোৰ দ্বিতীয়াৰ্ধ অতি শুভ আৰু লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত যাত্ৰাসমূহ সুখদায়ক আৰু সফল বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।

ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ প্ৰথমাৰ্ধৰ কিছু সময় এৰি দিলেও সম্পৰ্কৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা গোটেই মাহটো আপোনাৰ বাবে অনুকূল হ’বলৈ গৈ আছে। এই মাহত আপুনি আপোনাৰ সম্পৰ্ক উন্নত কৰাৰ চেষ্টা কৰা দেখা যাব। আপোনাৰ প্ৰেম জীৱন আচৰিত হ’ব আৰু আপোনাৰ প্ৰেমৰ সংগী জীৱনৰ কঠিন সময়ত আপোনাৰ সহযোগী হৈ পৰিব। মাহৰ প্ৰথমাৰ্ধত আপোনাৰ পত্নীৰ স্বাস্থ্য চিন্তাৰ বিষয় হৈ পৰিব পাৰে। কিন্তু তথাপিও আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি বিশেষ গুৰুত্ব দিব লাগিব।

তুলা ৰাশিৰ ৰাশিফল

তুলা ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ মাজভাগত কিছু সময়ৰ বাহিৰে গোটেই মাহটো মংগল আৰু সৌভাগ্যৰে ভৰপূৰ। এই মাহত আপোনাৰ পৰিকল্পিত কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। আপুনি যি কাম হাতত নলওক কিয়, তাত আপুনি আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব। কেৰিয়াৰ-ব্যৱসায়ৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা এই মাহত আপুনি কিছু ডাঙৰ সফলতা লাভ কৰিব পাৰে। যদি আপুনি বহিঃৰাজ্যত উচ্চ শিক্ষা বা ব্যৱসায়ৰ বাবে চেষ্টা কৰিছিল তেন্তে মাহটোৰ প্ৰথমাৰ্ধত আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ হ’ব পাৰে।

এই মাহত আপোনাৰ প্ৰভাৱ যথেষ্ট বৃদ্ধি পাব। তুলা ৰাশিৰ লোকসকলে এই মাহত ব্যৱসায়ত ৰিস্কি বিনিয়োগ এৰাই চলিব লাগে আৰু টকা উপাৰ্জনৰ লগতে ইয়াক জমা কৰাৰ কলাও শিকিব লাগিব কাৰণ মাহৰ শেষত আয় আৰু ব্যয়ৰ ক্ষেত্ৰত বহুত ভাৰসাম্যহীনতা দেখা পাব। যদি আপুনি দীৰ্ঘদিন ধৰি চাকৰি সলনি কৰাৰ কথা ভাবি আছিল তেন্তে মাহৰ দ্বিতীয় সপ্তাহত ইয়াৰ বাবে ভাল সুযোগ পাব পাৰে। অৱশ্যে এই কাম কৰাৰ আগতে আপুনি ভালদৰে চিন্তা কৰা উচিত।

মাহৰ মাজভাগত আপোনাৰ সন্তানৰ লগত জড়িত কিছু ভাল খবৰ শুনিব পাৰে। শিশুৰ লগত জড়িত যিকোনো ডাঙৰ চিন্তা নোহোৱা হ’লে আপুনি সকাহৰ হুমুনিয়াহ এটা কাঢ়িব। এই মাহত আপোনাৰ প্ৰেম জীৱনটো অতি সুন্দৰ হ’ব। প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত ভাল সমন্বয় হ’ব। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব আৰু শহুৰেকৰ পৰা বিশেষ সহায় পোৱা সম্ভৱ।

বৃশ্চিক ৰাশিৰ ৰাশিফল

বৃশ্চিক ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে ফেব্ৰুৱাৰী মাহটো উত্থান-পতনেৰে ভৰি পৰিব। এই মাহত আপুনি জীৱনৰ লগত জড়িত সকলো ভুলৰ পৰা শিকিব লাগিব আৰু সেইবোৰ পুনৰ কৰাৰ পৰা বিৰত থাকিব লাগিব। এই মাহত আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায় উন্নত কৰিবলৈ আৰু আপোনাৰ সন্মান আৰু সন্মান ৰক্ষা কৰিবলৈ পৰিস্থিতিৰ সৈতে আপোচ কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। মাহৰ আৰম্ভণিতে মাটি আৰু অট্টালিকাৰ সৈতে জড়িত বিবাদ আপোনাৰ চিন্তাৰ এটা ডাঙৰ কাৰণ হৈ পৰিব পাৰে, যিটো আদালতলৈ নিয়াৰ পৰিৱৰ্তে আলোচনাৰ জৰিয়তে সমাধান কৰাটোৱেই ভাল হ’ব।

ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ দ্বিতীয় সপ্তাহত কৰ্মৰত লোকসকলে অধিক কামৰ চাপৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ প্ৰতিদ্বন্দ্বীসকল কৰ্মক্ষেত্ৰত সক্ৰিয় হ’ব, যাৰ বাবে আপুনি অতি সাৱধান হ’ব লাগিব। ব্যৱসায়িক দৃষ্টিকোণৰ পৰা এই মাহটো অতি ব্যস্ততাপূৰ্ণ হ’ব। এই মাহত আপুনি ব্যৱসায়ৰ লগত জড়িত হৈ দীঘলীয়া আৰু কম দূৰত্ব যাবলগীয়া হ’ব পাৰে। ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত লোকসকলে এই মাহত ধনৰ লেনদেন কৰাৰ সময়ত অতি সাৱধান হ’ব লাগিব। এই মাহত খৰচ ধনৰ প্ৰবাহতকৈ বেছি হ’বলৈ গৈ আছে। আৰ্থিক সংকটৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ ধন পৰিচালনা কৰাটো ভাল হ’ব।

মাহৰ শেষৰ ফালে কাকো ধন ধাৰে দিয়া বা কোনো বিপদজনক আঁচনিত বিনিয়োগ কৰাটো পৰিহাৰ কৰক। সম্পৰ্কৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা এই মাহটো মিশ্ৰিত হ’বলৈ গৈ আছে। এই মাহত কেতিয়াবা আত্মীয়ৰ লগত আপোনাৰ সম্পৰ্ক অনুকূল আৰু কেতিয়াবা প্ৰতিকূল হ’ব। মাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত কোনো বিশেষ ব্যক্তিৰ সৈতে উদ্ভৱ হোৱা ভুল বুজাবুজিৰ সমাধান হ’ব। প্ৰেম জীৱন উন্নত কৰিবলৈ সংগীক সন্দেহ কৰাৰ পৰিৱৰ্তে তেওঁৰ অনুভৱ আৰু বাধ্যবাধকতাক বুজিবলৈ চেষ্টা কৰা উচিত। বিবাহিত জীৱনটো সুখী কৰিবলৈ আপোনাৰ জীৱন সংগীৰ বাবে সময় উলিয়াওক আৰু তেওঁৰ সৈতে মুকলিকৈ ধাৰণা বিনিময় কৰক।

ধনু ৰাশিৰ ৰাশিফল

ধনু ৰাশিৰ লোকৰ বাবে ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ প্ৰথমাৰ্ধ কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ ক্ষেত্ৰত মিশ্ৰিত হ’বলৈ গৈ আছে। এই সময়ছোৱাত আপুনি নিজৰ কামৰ প্ৰতি সম্পূৰ্ণ গুৰুত্বসহকাৰে থাকিব লাগিব। এই সময়ছোৱাত এটা সৰু ভুল বা অসাৱধানতাৰ ফলত আপোনাৰ সুনাম হেৰুৱাব পাৰে আৰু আৰ্থিক ক্ষতি হ’ব পাৰে। যদি আপুনি ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত তেন্তে ভুলতেও ৰিস্কি বিনিয়োগ নকৰিব আৰু ধনৰ লেনদেন কৰাৰ সময়ত সাৱধান হওক। এই সময়খিনি অংশীদাৰিত্বৰে ব্যৱসায় কৰা লোকসকলৰ বাবে অলপ প্ৰতিকূল হ’ব৷ কিন্তু এই পৰিস্থিতি বেছি দিন নাথাকিব আৰু মাহৰ মাজভাগৰ পিছত ব্যৱসায়ত অনুকূল পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হ’ব আৰু আপুনি আকাংক্ষিত লাভ লাভ কৰাত সফল হ’ব। এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায়ত ভাল লাভৰ লগতে বজাৰত আপোনাৰ বিশ্বাসযোগ্যতাও বৃদ্ধি পাব।

নিয়োজিত লোকে মাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত আকাংক্ষিত পদোন্নতি বা পদ লাভ কৰিব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপুনিও হয়তো কোনো বিশেষ কামৰ বাবে সন্মানিত হ’ব পাৰে। ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ শেষ সপ্তাহত হয়তো আপুনি জীৱনত আগবাঢ়ি যোৱাৰ এক সোণালী সুযোগ পাব, ভুলতেও এৰি নিদিব, নহ’লে পিছত অনুতাপ কৰিব লাগিব। সম্পৰ্কৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা এই মাহত বহুত উত্থান-পতন হ’ব। মাহৰ আৰম্ভণিতে কোনো এটা বিষয়ক লৈ পৰিয়ালৰ লোকৰ লগত তৰ্ক-বিতৰ্ক হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ কথা-বতৰা আৰু আচৰণ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব লাগে অন্যথা পিছত ইয়াৰ বাবে আপুনি লাজ অনুভৱ কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব। কঠিন সময়ত আপোনাৰ পত্নী ছাঁৰ দৰে আপোনাৰ লগত থাকিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধ অধিক অনুকূল হ’বলৈ গৈ আছে। হাড় আৰু দাঁতৰ লগত জড়িত ৰোগে এই সপ্তাহত ধনু ৰাশিৰ লোকক অসুবিধা দিব পাৰে। এইবোৰৰ লগত জড়িত কোনো সমস্যাক আওকাণ নকৰিব, নহ’লে চিকিৎসালয়লৈ কেইবাবাৰো যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে।

মকৰ ৰাশিৰ ৰাশিফল

ফেব্ৰুৱাৰী মাহে মকৰ ৰাশিৰ লোকৰ বাবে মংগল আৰু সৌভাগ্য কঢ়িয়াই আনে। এই মাহত যদি আপুনি আপোনাৰ কাম সঠিকভাৱে আৰু সময়মতে কৰে তেন্তে আপুনি আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব। সময় আৰু শক্তি পৰিচালনা কৰিলে আপোনাৰ কাম দ্ৰুত হ’ব। মাহৰ আৰম্ভণিতে আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ৰ সন্দৰ্ভত ডাঙৰ ডাঙৰ সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত লোকসকলে অভাৱনীয় লাভ লাভ কৰিব। ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ পৰিকল্পনা সফল হ’ব। কৰ্মক্ষেত্ৰত নিয়োজিত লোকসকলে জ্যেষ্ঠ আৰু কনিষ্ঠ উভয়ৰে পৰা সহযোগিতা আৰু সহায় লাভ কৰিব।

ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ দ্বিতীয় সপ্তাহত আপোনাৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু অতীতত কৰা ভাল প্ৰচেষ্টাৰ বাবে সন্মানিত হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ দক্ষতা বৃদ্ধি পাব আৰু সমাজত আপোনাৰ জনপ্ৰিয়তা বৃদ্ধি পাব। ব্যৱসায়িক দৃষ্টিকোণৰ পৰা ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ মাজভাগ অতি শুভ আৰু লাভজনক হ’বলৈ গৈ আছে। এই সময়ছোৱাত ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত ভ্ৰমণে ব্যৱসায় বৃদ্ধি কৰা বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। সঞ্চিত ধন-সম্পত্তি বৃদ্ধি পাব। মাহৰ প্ৰথমাৰ্ধৰ তুলনাত লেহেমীয়া গতিত হ’লেও শেষৰ অৰ্ধত লাভ হ’ব। এই সময়ছোৱাত আপুনি বিলাসীতাৰ লগত জড়িত বস্তুবোৰতো বহুত টকা খৰচ কৰিব।

সম্পৰ্কৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা ফেব্ৰুৱাৰী মাহটো অলপ প্ৰতিকূল বুলি ক’ব পাৰি। এই মাহত মাটি, অট্টালিকা বা পূৰ্বপুৰুষৰ সম্পত্তি ইত্যাদি সন্দৰ্ভত আত্মীয়ৰ লগত তৰ্ক-বিতৰ্ক হ’ব পাৰে। পৰিয়ালৰ সৈতে জড়িত যিকোনো ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত পিতৃ-মাতৃৰ সহযোগিতা আৰু সমৰ্থন নোপোৱাৰ বাবে আপুনি দুখ অনুভৱ কৰিব। তৃতীয় ব্যক্তিৰ হস্তক্ষেপৰ ফলত আপোনাৰ প্ৰেম জীৱনতো প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। মাহৰ মাজভাগত ভুল বুজাবুজিৰ বাবে প্ৰেম সংগীৰ লগত প্ৰেম আৰু সম্প্ৰীতি কমি যাব পাৰে। ঘৰৰ এজন বয়োজ্যেষ্ঠৰ স্বাস্থ্য আপোনাৰ বাবে চিন্তাৰ কাৰণ হৈ পৰিব পাৰে।

কুম্ভ ৰাশিৰ ৰাশিফল

কুম্ভ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে ফেব্ৰুৱাৰী মাহটোৱে নতুন দায়িত্বৰ বোজা বৃদ্ধি আৰু খৰচ বৃদ্ধি কৰিবলৈ গৈ আছে। ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ আৰম্ভণিতে ঘৰটো মেৰামতি বা সজাই পৰাই তোলাৰ বাবে বহু পৰিমাণৰ ধন খৰচ কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত ধনৰ প্ৰবাহতকৈ ব্যয় বেছি হ’ব। অৱশ্যে এই মাহত শক্তি আৰু ধন দুয়োটা পৰিচালনা কৰিব লাগিব, নহ’লে মাহৰ শেষত ঋণ বিচাৰিব লাগিব।

মাহৰ দ্বিতীয় সপ্তাহে নিবনুৱা লোকৰ বাবে শুভকামনা কঢ়িয়াই আনিব। এই সময়ছোৱাত তেওঁলোকৰ জীৱিকাৰ সমস্যা সমাধান হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায় আগুৱাই নিয়াৰ বাবে ডাঙৰ সুযোগ পাব। চৰকাৰৰ লগত জড়িত কোনোবা প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিৰ সহায়ত আপুনি কিছু ডাঙৰ কামত সফল হ’ব। ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত লোকসকলে এই সময়ছোৱাত লাভৰ বৃহৎ সুযোগ লাভ কৰিব। মাহৰ মাজভাগত ব্যৱসায়ৰ লগত জড়িত ভ্ৰমণৰ কাম শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। ব্যৱসায়ত ভাল অগ্ৰগতি হ’ব। যদি আপুনি বহিঃৰাজ্যত চাকৰি সলনি কৰিবলৈ বা কেৰিয়াৰ গঢ়িবলৈ চেষ্টা কৰিছে, তেন্তে এই সময়ছোৱাত আপুনি এই ক্ষেত্ৰত ভাল খবৰ লাভ কৰিব। পৰীক্ষা আৰু প্ৰতিযোগিতাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলোৱা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমে ফল দিব আৰু তেওঁলোকে আকাংক্ষিত ফলাফল লাভ কৰিব।

ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ শেষৰ ফালে প্ৰতিদ্বন্দ্বী দলৰ প্ৰতি সতৰ্ক হোৱাৰ প্ৰয়োজন হ’ব। এই সময়ছোৱাত তেওঁলোকে আপোনাৰ ক্ষতি কৰাৰ ষড়যন্ত্ৰ কৰিব পাৰে। সম্পৰ্কৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা ফেব্ৰুৱাৰী মাহটো মিশ্ৰিত হ’বলৈ গৈ আছে। এই মাহত আপুনি নিজৰ গৌৰৱ এৰি নিজৰ সম্পৰ্ক উন্নত কৰাৰ বাবে উদ্যোগ ল’ব লাগিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত সাৱধানে আগবাঢ়ক আৰু ইয়াক প্ৰদৰ্শন কৰাটো এৰক, নহ’লে অপমান বা অপমান হ’ব পাৰে। বৈবাহিক জীৱন সুখী হৈ থাকিব আৰু তিক্ত বিবাদ কম বা একেবাৰেই নাথাকিব।

মীন ৰাশিৰ ৰাশিফল

পৰিকল্পিতভাৱে আৰু সময়মতে কাম সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিলে ফেব্ৰুৱাৰী মাহটোৱে মীন ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে সফলতাৰ নতুন দুৱাৰ মুকলি বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। এই মাহত আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায় আগুৱাই নিয়াৰ বহু সুযোগ পাব। বিদেশত কেৰিয়াৰ বা ব্যৱসায়ৰ বাবে চেষ্টা কৰা লোকসকলে মাহৰ প্ৰথম সপ্তাহতে ইয়াৰ সৈতে জড়িত ভাল খবৰ পাব পাৰে। ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ শেষৰ অংশটোক যদি আওকাণ কৰা হয় তেন্তে গোটেই মাহটো নিয়োজিত লোকৰ বাবে অনুকূল হ’বলৈ গৈ আছে। কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ উৰ্ধতন বিষয়াৰ পৰা সম্পূৰ্ণ সহযোগিতা আৰু সমৰ্থন লাভ কৰিব। এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ ঘনিষ্ঠ বন্ধুসকলৰ সহায়ত বহুতো আবদ্ধ আৰু অসম্পূৰ্ণ কাম সম্পূৰ্ণ হ’ব।

মাহৰ মাজভাগত ধৰ্মীয় আৰু শুভ কাম ঘৰতে সম্পূৰ্ণ কৰিব পৰা যায়। এই সময়ছোৱাত পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সৈতে সুখেৰে সময় কটাবলৈ যথেষ্ট সুযোগ থাকিব। ব্যৱসায়িক দৃষ্টিকোণৰ পৰা ফেব্ৰুৱাৰী মাহটো আপোনাৰ বাবে অনুকূল হ’বলৈ গৈ আছে। এই মাহত ব্যৱসায়ৰ লগত জড়িত দীৰ্ঘ দূৰত্বৰ যাত্ৰা হ’ব পাৰে। যাত্ৰাটো সুখদায়ক আৰু লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। আয়ৰ নতুন উৎস সৃষ্টি কৰি আপোনাৰ আৰ্থিক শক্তি বৃদ্ধি পাব। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ সন্তানৰ পৰা চমকপ্ৰদ উপহাৰ লাভ কৰিব পাৰে।

আপোনাৰ সন্তানৰ যিকোনো ডাঙৰ কৃতিত্বই সমাজত আপোনাৰ সন্মান বৃদ্ধি কৰিব। সম্পৰ্কৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা ফেব্ৰুৱাৰী মাহটো শীতল হ’বলৈ গৈ আছে। এই মাহত আপোনাৰ আত্মীয়ৰ সৈতে সম্পৰ্ক আন্তৰিক হৈ থাকিব। পৰিয়ালৰ সৈতে মানসম্পন্ন সময় কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত তীব্ৰতা থাকিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক বিবাহলৈ পৰিণত হ’ব পাৰে। বিবাহিত জীৱন সুখী হৈ থাকিব। স্বাস্থ্যৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা মাহৰ শেষৰ ফালে অলপ প্ৰতিকূল হ’ব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত এই সময়ছোৱাত খাদ্য আৰু দৈনন্দিন কাম-কাজৰ বিশেষ যত্ন লওক।

ইয়াত দিয়া তথ্য জ্যোতিষৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি কেৱল তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে। Notun Kisu এ এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই। যিকোনো প্ৰতিকাৰ গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিষয়ৰ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ নিশ্চয় ল’ব লাগে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment