জীৱনত বহু সমস্যাৰ কাৰণ এয়া- ঘৰৰ পূজাত ষ্টিলৰ সামগ্ৰী ব্যৱহাৰ কৰে নেকি?

দৈনন্দিন নতুন কিছু জানিবলৈ Follow

ঘৰত সমৃদ্ধি আৰু মানসিক শান্তি আনিবলৈ আমাৰ ঘৰত দৈনিক পূজা কৰা হয়। কোৱা হয় যে পূজা কৰিলে মন এটা ঠাইত কেন্দ্ৰীভূত হ’ব পাৰে আৰু পূজা কৰিলে সুখ আৰু সমৃদ্ধি পোৱা যায়।ঘৰতে পূজা কৰিলে পৰিবেশ বিশুদ্ধ হৈ থাকে আৰু ধনাত্মক শক্তিৰ সঞ্চাৰ হয়। কেৱল এয়াই নহয়, পূজাত ব্যৱহৃত বাচন-বৰ্তনবোৰো ইয়াৰ ভিতৰৰ বস্তুৰ সমানেই গুৰুত্বপূৰ্ণ।

পূজাৰ সময়ত আমি যি ধৰণৰ বাচন-বৰ্তন ব্যৱহাৰ কৰো, সেইবোৰে আমাৰ মগজুতো একেধৰণৰ প্ৰভাৱ পেলায় আৰু ই গ্ৰহবোৰৰ কাম-কাজতো সহায় কৰে। সাধাৰণতে পূজাৰ সময়ত তাম বা পিতলৰ বাচন ব্যৱহাৰ কৰা হয়, কিন্তু আপোনালোকৰ মাজৰ কিছুমানে পূজাৰ সময়ত তীখাৰ বাচনো ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। এই বিষয়ে বিতংভাৱে জানি লওক চেলিব্ৰিটি জ্যোতিষী পৰদুমন সূৰীৰ পৰা

পূজাৰ বাবে ষ্টিল ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিনে?

বিশ্বাস কৰা হয় যে ষ্টিল হৈছে এনে এটা ধাতু যিটো শনি আৰু ৰাহুৰ সৈতে জড়িত আৰু পূজাৰ স্থানটোৱেই বৃহস্পতিৰ কাৰক। যেতিয়াই বৃহস্পতি আৰু ৰাহুক একেলগে ৰখা হয়, তেতিয়াই ৰাশিফল অনুসৰি গুৰু চন্দল যোগৰ সৃষ্টি হয়। য’তেই গুৰু চন্দল যোগ গঢ় লৈ উঠে তাতেই কৰা যিকোনো ৰীতি-নীতি সফল নহয় আৰু কামো সম্পন্ন নহয়। এই মূল কাৰণত পূজাৰ সময়ত ষ্টিলৰ বাচন ব্যৱহাৰ নকৰিব, বৰঞ্চ অন্য ধাতুৰে নিৰ্মিত বাচন ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

উপাসনাত তীখাৰ বাচন ব্যৱহাৰ কৰিলে কি হ’ব?

যিকোনো ঘৰত য’ত পূজাৰ বাবে ষ্টিলৰ বাচন ব্যৱহাৰ কৰা হয়, তাত কেতিয়াও পৰিয়ালৰ সদস্যৰ মাজত সম্প্ৰীতি হ’ব নোৱাৰে। এনে ঘৰত কোনো কাৰণ নোহোৱাকৈ কাজিয়া হয়। যি কাম আৰম্ভ কৰক, আপুনি বিফলতাৰ সন্মুখীন হয় আৰু কাম সম্পূৰ্ণ নহয়। যিহেতু তীখা ধাতু ৰাহু আৰু শনিৰ কাৰক, সেয়েহে এই দুয়োটা গ্ৰহৰ আপোনাৰ জীৱনত বিৰূপ প্ৰভাৱ পৰে। পৰম্পৰাগত জ্যোতিষৰ বিশ্বাস অনুসৰি পূজাৰ লগত জড়িত কোনো ঠাইত বাচন-বৰ্তনত বা মন্দিৰৰ কোনো অংশত ষ্টিলৰ ধাতু ব্যৱহাৰ কৰা হোৱা নাছিল।

পূজাৰ বাবে ষ্টিল ব্যৱহাৰ নকৰাৰ মূল কাৰণ কি?

জ্যোতিষত বিশ্বাস কৰা হয় যে উপাসনাত ব্যৱহাৰ কৰা ধাতুৰ ভিতৰত ষ্টিল হৈছে এনে এটা ধাতু যিটো দুটা ধাতুৰ মিশ্ৰণৰ পৰা তৈয়াৰ কৰা হয়। পূজাত প্ৰাকৃতিক বস্তু ব্যৱহাৰ কৰাটো সদায় ভাল আৰু ষ্টেইনলেছ ষ্টীল প্ৰাকৃতিক ধাতু নহয় কৃত্ৰিম ধাতু। মূল তীখাৰ লগতে পূজাত এলুমিনিয়াম আৰু লোহা ব্যৱহাৰ কৰাটোও নিষিদ্ধ কাৰণ এলুমিনিয়াম ঘঁহিলে ক’লা পদাৰ্থ ওলায় আৰু লোহা হৈছে বতাহৰ সংস্পৰ্শলৈ অহাৰ পিছত নষ্ট হ’বলৈ আৰম্ভ কৰা ধাতু। এই কাৰণে মন্দিৰৰ মূৰ্তিতো এই ধাতুৰ ব্যৱহাৰ নিষিদ্ধ।

পূজাৰ বাবে কোনটো ধাতু ভাল?

উপাসনাত নিৰ্দিষ্ট সামগ্ৰী আৰু ধাতুৰ ব্যৱহাৰ কেতিয়াবা গ্ৰহৰ প্ৰভাৱ আৰু ব্যক্তিগত ৰাশিফলৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি জ্যোতিষৰ বিবেচনাৰ দ্বাৰা পৰিচালিত হয়। জ্যোতিষত প্ৰতিটো গ্ৰহ এটা নিৰ্দিষ্ট ধাতুৰ সৈতে জড়িত আৰু এই সংযোগসমূহে ধৰ্মীয় পদ্ধতিত সামগ্ৰীৰ বাছনিত প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে।

যেনে- তাম শুক্ৰৰ লগত, সোণ সূৰ্য্যৰ লগত আৰু লোহা মংগল গ্ৰহৰ লগত জড়িত। আনহাতে তীখা যিটো প্ৰধানকৈ লোহাৰে নিৰ্মিত মিশ্ৰণ ৰাহুৰ কাৰক। গতিকে পূজাৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা ধাতুৰ কথা কওঁতে পূজাৰ সময়ত কেৱল সোণ, ৰূপ, পিতল বা তামৰ বাচন-বৰ্তনহে ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে।

পূজা থালি কোনটো ধাতুৰে তৈয়াৰ কৰিব লাগে?

যদি আমি কেৱল পূজা থালিৰ কথা কওঁ তেন্তে সদায় কাঁহ বা তামৰ হ’ব লাগে। যদি আপুনি ৰূপ বা সোণৰ প্লেট ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে তেন্তে এইবোৰকো পূজা প্লেটৰ বাবে আটাইতকৈ উপযুক্ত ধাতু বুলি গণ্য কৰা হয়। আৰতি প্লেট হিচাপে ষ্টিল ব্যৱহাৰ কৰাটোও নিষিদ্ধ বুলি গণ্য কৰা হয়।

এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, Notun Kisu এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment