স্বামীৰ পৰা সুখ নোপোৱা মহিলাই দিয়ে এইবোৰ ইংগিত

Notun Kisu

signs of dissatisfaction

আজি প্ৰায় সকলোৱেই জানে চাণক্য নীতিৰ কথা। চাণক্যক ঠিক তেনেকৈয়ে মহান বুলি কোৱা হোৱা নাই। আজিও মানুহে তেওঁৰ কথাবোৰ নিজৰ জীৱনত প্ৰয়োগ কৰে। এই কাম কৰাসকলে সদায় সুখী জীৱন যাপন কৰে। সুখী জীৱনৰ বাবে আচাৰ্য চাণক্য নীতিৰ কথাবোৰ অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ।

আচাৰ্য চাণক্যেও নিজৰ নীতিত বহু কথা লিখি বিবাহিত জীৱন সুখী কৰি তুলিছে। বহু সময়ত এনেকুৱা হয় যে মহিলাসকলে নিজৰ স্বামীক লৈ সন্তুষ্ট নহয় আৰু স্বামীয়েও ইয়াৰ বিষয়ে জানিবলৈ নাপায়। পত্নীসকলে অসন্তুষ্ট হ’লে কি ইংগিত দিয়ে জানো আহক।

চাণক্য নীতিত নাৰীৰ এনে ভংগীমা কোৱা হৈছে যিবোৰ তেওঁলোকে অসন্তুষ্ট হ’লে কৰে। যিকোনো স্বামীয়ে এই ইংগিতবোৰ অনুভৱ কৰি পত্নীক সন্তুষ্ট কৰিব পাৰে। পত্নীৰ অসন্তুষ্টি দূৰ কৰিবলৈ চাণক্য নীতিৰ এইবোৰ কথা যত্ন ল’ব লাগিব।

কথা কম কৈ কোৱা

পত্নী বৰ সুখী হ’লে স্বামীৰ লগত বহুত কথা পাতে। কেতিয়াবা স্বামীয়ে ক’ব লগা হয় যে আপুনি কিমান কথা পাতিছে বন্ধ কৰক। যদি আপোনাৰ পত্নীয়েও বহুত কথা কয় আৰু হঠাতে নিমাত হৈ পৰে, তেন্তে বুজিব যে তাই অসন্তুষ্ট।

তাৰমানে তোমাৰ কিবা এটাৰ বাবেই তাইৰ খং উঠিছে। কম কথা কোৱাটোৱে পত্নীসকলৰ অসন্তুষ্টিৰ কথা সূচায়। এই লক্ষণবোৰ পোৱাৰ লগে লগে পত্নীৰ লগত কথা পাতক আৰু জানি লওক যে তেওঁ কি চিন্তাত পৰিছে। এনে কৰিলে তেওঁ সেই বস্তুটো আপোনাৰ লগত শ্বেয়াৰ কৰিব আৰু তাৰ পিছত আগৰ দৰেই হ’ব।

সকলো কথাতে খং উঠে

পত্নীৰ বাবে স্বামী কিমান গুৰুত্বপূৰ্ণ সেয়া সকলোৱে জানে। পত্নীয়ে কেতিয়াও স্বামীক বিৰক্ত কৰিব নিবিচাৰে। এনে অৱস্থাত যদি পত্নীয়ে আপোনাৰ ওপৰত বিৰক্ত হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে অৰ্থাৎ কাজিয়া কৰি খং কৰে, তেন্তে বুজিব যে তাই কিবা এটা বা আনটো কথাত অসন্তুষ্ট। এই ইংগিতটো মনত ৰাখি আপোনাৰ পৰৱৰ্তী পদক্ষেপ হ’ব লাগে পত্নীক সন্তুষ্ট কৰা।

মাত্ৰ নিজৰ কথা ভৱা

পত্নীৰ বিষয়ে কোৱা হৈছে যে তেওঁলোকে স্বামীৰ প্ৰতিটো প্ৰয়োজন পূৰণ কৰে। যদি আপোনাৰ পত্নীয়ে হঠাতে আপোনাৰ পৰা দূৰত্ব বজাই ৰাখে বা আপুনি অনুভৱ কৰে যে তাই কেৱল নিজৰ কথাহে ভাবিছে আৰু আপোনাৰ যত্ন লোৱা নাই, তেন্তে আপুনি বুজিব লাগে যে তাই কিবা এটা বা আনটো কথাত অসন্তুষ্ট।

সম্ভৱ যে তাইৰ কোনো কথাত আপোনাৰ ওপৰত খং উঠিছে, এই কথা মনত ৰাখি আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ লগত শান্তভাৱে কথা পাতিব লাগে। তেওঁৰ সমস্যাটো বুজি পাই তেওঁৰ সমস্যাটো আঁতৰাই পেলাব লাগে। এনে কৰিলে আপোনাৰ পত্নীয়ে সন্তুষ্টি পাব আৰু আগৰ দৰে আপোনাক ভাল পাবলৈ আৰম্ভ কৰিব।

এই প্ৰতিবেদন কেৱল সাধাৰণ তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, অধিক নিশ্চিত বিৱৰণৰ বাবে বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ লওঁক। Notun Kisu এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে।

Leave a Comment