এই ৬ গুণ থকা ল’ৰাক বেছি ভাল পায় ছোৱালীয়ে – পঢ়ি লওঁক সবিশেষ

দৈনন্দিন নতুন কিছু জানিবলৈ Follow

কেনে স্বভাৱ বা কেনে ব্যৱহাৰৰ গৰাকী ল’ৰাক পচন্দ কৰে ছোৱালীয়ে, এই কথা আপুনি জানেনে ! মনোবিজ্ঞানৰ মতে, বিশেষ কেইটামান কাৰকৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে ছোৱালীৰ পচন্দ আৰু অপচন্দ । চাওঁ আহক বিশেষ কেইটামান তেনে কাৰক…

হাঁহি-মাতি থকা ল’ৰাক ভাল পায় ছোৱালীয়েঃ

হাঁহি-মাতি থকা ল’ৰা বা যুৱকক কেৱল ছোৱালীয়েই নহয় সকলো লোকেই ভাল পায় । হাঁহি-ধেমালি কৰি বেয়া পোৱা মানুহৰ লগত থাকি বৰিং অনুভৱ কৰে মানুহে । এগৰাকী নাৰী বা যুৱতীয়ে সেইসকল পুৰুষক ভাল পায় যি সকলে নিজে হাঁহি থকাৰ লগতে ওচৰৰ সকলোকে হহুৱাই থাকে ।

আত্মবিশ্বাসৰ গৰাকী যুৱকক ভাল পায় ছোৱালীয়েঃ

আত্মবিশ্বাসৰ গৰাকী হ’লে এটা ল’ৰাক খুবেই ভাল পায় এগৰাকী নাৰীয়ে । যি ল’ৰাই এগৰাকী ছোৱালীৰ আগত মনৰ কথা খুলি ক’বলৈ বেয়া পায়, তেনে ল’ৰাক পচন্দ নকৰে ছোৱালীয়ে । সকলো কথা আত্মবিশ্বাস আৰু দৃঢ়তাৰে কথা কোৱা ল’ৰাক খুবেই ভাল পায় এগৰাকী নাৰীয়ে ।

চাফ-চিকুণতাৰে থকা ল’ৰা অতিকৈ পচন্দৰ হয় ছোৱালীঃ

যেতিয়া এগৰাকী ল’ৰাই থকা পৰিৱেশটো পৰিষ্কাৰ কৰি নথয়, তেনে পৰিৱেশত থাকি আৰু তেনে পৰিৱেশ দেখি মনৰ পৰা এটা অশান্তি অনুভৱ কৰে ছোৱালীয়ে । গতিকে পৰাপক্ষত চাফ-চিকুণতাৰে থকা ল’ৰাক ভাল পায় ছোৱালীয়ে ।

কথা কোৱাতকৈ কথা শুনা ল’ৰা বেছি পচন্দৰ ছোৱালীৰঃ

সাধাৰণতে কথা কোৱাতকৈ কথা শুনা ল’ৰাক বেছি ভাল পায় ছোৱালীয়ে । ছোৱালীবোৰ সাধাৰণতে বেছি আৱেগিক হয়, যিটো কথা বা ঘটনা তেওঁলোকে ভৱাৰ দৰে যেতিয়া নহয় তেতিয়া সেই বিষয়টোক লৈ অধিক চিন্তা কৰে ছোৱালীয়ে । গতিকে যিকোনো কথা ছোৱালীজনীৰ পৰা সম্পূৰ্ণকৈ যেতিয়া শুনা যায় তেতিয়া কোনো ধৰণৰ অশান্তি নহয় ।

সাজ-পোছাকৰ ক্ষেত্ৰত চেন্স থকা ল’ৰা ছোৱালীৰ পচন্দৰঃ

সাধাৰণতে ছোৱালীয়ে ল’ৰাৰ ড্ৰেচিং চেন্সৰ ওপৰতো বহু পৰিমাণে চকু দিয়ে । ডেন্সিং চেন্সৰ পৰাই এগৰাকী ছোৱালীয়ে অনুমান কৰে যে, এটা ল’ৰাই নিজৰ ওপৰত কিমান গুৰুত্ব প্ৰদান কৰে ।

ছোৱালীৰ ফিটনেছৰ ওপৰত ধ্যান দিয়া ল’ৰাক ভাল পায় ছোৱালীয়েঃ

ছোৱালীৰ ফিটনেছৰ ওপৰত ধ্যন দি তাত কিছুপৰিমাণে গুৰুত্ব দিয়া ল”ৰাক পচন্দ কৰে ছোৱালীয়ে । ছোৱালীৰ মনত এইটো ভাৱো আহে যে, ফিটনেছৰ ওপৰত ধ্যান দিয়া এজন ল’ৰাই তেওঁকো মৰমেৰে ৰাখিব ওৰে জীৱন ।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত। Notun Kisu এ এই তথ্যৰ সত্য সত্যতাৰ দাবী নকৰে। আমাৰ পাঠক সকলৰ মাজৰে বহু সংখ্যকে এই সমূহ বিশ্বাস কৰে। গতিকে একাংশ পাঠকৰ ৰুচিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি লেখাটো আগবঢ়ালো।

1 thought on “এই ৬ গুণ থকা ল’ৰাক বেছি ভাল পায় ছোৱালীয়ে – পঢ়ি লওঁক সবিশেষ”

Leave a Comment