মহাশিৱৰাত্ৰিত ঘৰলৈ এই ৫ বিধ সামগ্রী আনিলে দূৰ হব টকা পইছাৰ সমস্যা। পাব মহাদেৱৰ আশির্বাদ

দৈনন্দিন নতুন কিছু জানিবলৈ Follow

হিন্দু ধৰ্মত মহাশিৱৰাত্ৰি উৎসৱ অতি আড়ম্বৰেৰে পালন কৰা হয়। প্ৰতি বছৰে ফাগুন মাহৰ কৃষ্ণ পক্ষৰ চতুৰ্দশী তাৰিখত মহাশিৱৰাত্ৰীৰ ব্ৰত পালন কৰা হয়। এই দিনটোত শিৱলিংগ পূজাৰ এক বিশেষ পৰম্পৰা আছে। ভগৱান শিৱ তেওঁক নানা বস্তু আগবঢ়াই সন্তুষ্ট হয়।

একে সময়তে জ্যোতিষতো এই দিনটোৰ বিশেষ তাৎপৰ্য আছে। জ্যোতিষৰ মতে মহাশিৱৰাত্ৰিৰ দিনা যদি কিছুমান বস্তু ঘৰলৈ অনা হয়, তেন্তে ইয়াৰ প্ৰভাৱৰ বাবে সুখ আৰু সমৃদ্ধি ঘৰত বাস কৰে আৰু ব্যক্তিজনে বহু ধৰণৰ উপকাৰ লাভ কৰে। এনে পৰিস্থিতিত মহাশিৱৰাত্ৰিৰ দিনা ঘৰলৈ কি কি বস্তু আনিব লাগে জ্যোতিষী ৰাধাকান্ত ভাটছৰ পৰা জানি লওক।

নন্দী মূৰ্তি

মহাশিৱৰাত্ৰিৰ দিনা নন্দীৰ মূৰ্তি ঘৰলৈ আনিব লাগিব। কাৰণ নন্দী জী ভগৱান শিৱৰ প্ৰিয় আৰু এজন মহান ভক্তও। ঘৰত নন্দীৰ মূৰ্তি স্থাপন কৰি মহাদেৱ সন্তুষ্ট হয় আৰু ঘৰলৈ অহা প্ৰতিটো বিপদ ৰোধ কৰে।

ৰুদ্ৰাক্ষ

মহাশিৱৰাত্ৰিৰ দিনা ঘৰলৈ একমুখী ৰুদ্ৰাক্ষ লৈ আহিব ৷ একমুখী ৰুদ্ৰাক্ষক শিৱৰ ৰূপ বুলি গণ্য কৰা হয় ৷ ইয়াৰ উপৰিও হিন্দু ধৰ্মত ৰুদ্ৰাক্ষক সুখ, শান্তি আৰু সমৃদ্ধিৰ প্ৰতীক বুলিও গণ্য কৰা হয় ৷ জ্যোতিষ শাস্ত্ৰৰ মতে, মহাশিৱৰাত্ৰিৰ শুভ দিনত একমুখী ৰুদ্ৰাক্ষ আনি ভগৱান শিৱৰ মন্ত্ৰ জপ কৰিহে পৰিধান কৰিব, অন্যথা ঘৰতে স্থাপন বা লকাৰত ৰাখিব পাৰে ৷

মহামৃত্যুঞ্জয় মন্ত্ৰ

মহামৃত্যুঞ্জয় মন্ত্ৰক অতি কার্যকৰী বুলি বিবেচিত কৰা হয় ৷ বিশ্বাস কৰা হয় যে নিয়মিতভাৱে এই মন্ত্ৰৰ জপ কৰা লোকৰ ঘৰত ৰোগ, দোষ, আৰ্থিক অসুবিধা আদিৰ সন্মুখীন হ’ব লগীয়া নহয় ৷ গতিকে মহাশিৱৰাত্ৰিৰ দিনা মহামৃত্যুঞ্জয় মন্ত্ৰ জপ কৰিব পাৰে ৷

পৰাদ শিৱলিংগ

কোৱা হয়, যাৰ ঘৰত পৰাদ শিৱলিংগ থাকে, সেই ঘৰখন সুখ ময় হৈ পৰে। ঘৰত পৰাদ শিৱলিংগ থাকিলে সুখ আৰু সমৃদ্ধি বৃদ্ধি পায় আৰু ঘৰত ইতিবাচকতা বিয়পাই দিয়ে। ঘৰ ধন্য হৈ পৰে আৰু ধন-সম্পত্তিৰ লাভ হয়।

তামৰ পাত্ৰ

মহাশিৱৰাত্ৰিৰ দিনা ঘৰত তামৰ পাত্ৰ অনাটোও শুভ। যদি আপুনি তামৰ কলহ এটা আনিব নোৱাৰে, তেন্তে নিশ্চিতভাৱে ঘৰলৈ তামৰ পাত্ৰ এটা আনিব। মহাশিৱৰাত্ৰিৰ দিনা ঘৰলৈ তামৰ পাত্ৰ অনাই ঘৰলৈ আশীৰ্বাদ কঢ়িয়াই আনে আৰু প্ৰতিটো কাম মংগলময়ভাৱে সম্পূৰ্ণ হয়।

এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, Notun Kisu এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment