গাড়ীত Fastag লগোৱা আছে যদি ২৯ ফেব্ৰুৱাৰী আগতে কৰি লওক KYC অন্যথা নিষ্ক্ৰিয় হব পাৰে Fastag

Notun Kisu

Fastag KYC 2024

Fastag ক লৈ ডাঙৰ খবৰ আহিছে। ভাৰতীয় ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথ কৰ্তৃপক্ষই ফাষ্টাগ কে ৱাই চি উন্নীতকৰণৰ তাৰিখ বৃদ্ধি কৰিছে। NHAI Fastag KYC 2024 আপডেট কৰিবলৈ আৰু এমাহৰ সময় দিছে। ইয়াৰ পূৰ্বে কে ৱাই চি সম্পূৰ্ণ কৰাৰ শেষ তাৰিখ আছিল ২০২৪ চনৰ ৩১ জানুৱাৰী।

এতিয়া ২৯ ফেব্ৰুৱাৰীৰ ভিতৰত Fastag ৰ KYC সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব। ইয়াৰ পূৰ্বে ১৫ জানুৱাৰীত ভাৰতীয় ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথ কৰ্তৃপক্ষই জনাইছিল যে বেংকসমূহে বৈধ ধন থাকিলেও ২০২৪ চনৰ ৩১ জানুৱাৰীৰ পিছত অসম্পূৰ্ণ কে ৱাই চি থকা ফাষ্টাগসমূহ নিষ্ক্ৰিয় কৰিব।

ইলেক্ট্ৰনিক টোল সংগ্ৰহ ব্যৱস্থাৰ কাৰ্যক্ষমতা বৃদ্ধি আৰু টোল প্লাজাত যান-বাহনৰ নিৰৱচ্ছিন্ন গতিবিধি সক্ষম কৰিবলৈ NHAI, এক বাহন, এক ফাষ্টগ’ পদক্ষেপ ৰূপায়ণ কৰিছে। ইয়াৰ উদ্দেশ্য হৈছে একাধিক বাহনৰ বাবে একেটা ফাষ্টাগ ব্যৱহাৰ বা একাধিক ফাষ্টাগক এটা বিশেষ বাহনৰ সৈতে সংযোগ কৰাটো নিৰুৎসাহিত কৰা।

এতিয়া সময়সীমা বাঢ়িছে

সংবাদ সংস্থা ভাষাত প্ৰকাশিত এক বাতৰি অনুসৰি এন এইচ এ আইয়ে ছ’চিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্ম এক্সত এটা পোষ্টত কে ৱাই চিৰ সময়সীমা বৃদ্ধিৰ বিষয়ে তথ্য প্ৰদান কৰিছে। এইচ এইচ এ আইয়ে লিখিছে, “ফেষ্টাগ ব্যৱহাৰকাৰীসকল! ৱান ভেহিকেল – ৱান ফাষ্টেগ পদক্ষেপ ৰূপায়ণ আৰু আপোনাৰ ফাষ্টেগৰ বাবে কে ৱাই চি আপডেট কৰাৰ সময়সীমা ২০২৪ চনৰ ২৯ ফেব্ৰুৱাৰীলৈ বৃদ্ধি কৰা হৈছে।”

এইদৰে আপুনি KYC কৰিব পাৰে

আপুনি www.ihmcl.com লৈ যাওক, ৰেজিষ্টাৰ কৰা মোবাইল নম্বৰ আৰু OTP ৰ সহায়ত লগইন কৰক। ইয়াৰ পিছত ডেচব’ৰ্ড মেনুত My Profile বিকল্প ওলাব, খোলক। মোৰ প্ৰফাইল বিকল্পত KYC উপ-অংশলৈ যাওক, য’ত প্ৰয়োজনীয় তথ্য যেনে আইডি প্ৰমাণ, ঠিকনা প্ৰমাণ আৰু ফটো আপলোড কৰক। ইয়াৰ পিছত জমা দিয়ক। এইদৰে কে ৱাই চি কৰা হ’ব।

এপৰ জৰিয়তে কৰিব পাৰে

যাৰ বাবে ড্ৰাইভাৰে আপোনাৰ মোবাইলত Fastag লৈছে তাৰ Fastag wallet app ডাউনলোড কৰক। তাৰ পিছত Fastag ত ৰেজিষ্টাৰ কৰা মোবাইল নম্বৰেৰে লগইন কৰি মোৰ প্ৰফাইলত যাওক, য’ত KYC ত ক্লিক কৰি প্ৰয়োজনীয় কাগজ পত্ৰ আপলোড কৰক। এইদৰে আপুনিও সহজে KYC কৰিব পাৰিব।

এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, Notun Kisu এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment