হেৰুৱা প্ৰেমৰ অনুভৱক পুনৰ জগাই তুলিবলৈ এই সমূহ উপায় কৰক

দৈনন্দিন নতুন কিছু জানিবলৈ Follow

যদি আপোনাৰ সম্পৰ্কই এনে এটা পৰ্যায় পাইছেগৈ যে আপুনি আপোনাৰ সংগীৰ প্ৰতি একো অনুভৱ কৰা নাই আৰু আপোনাৰ প্ৰতি আপোনাৰ সংগীৰ মনোভাৱ হুবহু একেই। ইয়াৰ অৰ্থ হ’ল যদি আপুনি বিৰক্ত অনুভৱ কৰিছে তেন্তে আপুনি এই বিষয়ে চিন্তা কৰাটো প্ৰয়োজন। প্ৰেম হওক বা আয়োজিত বিবাহ হওক, এই ধাৰণাবোৰৰ দ্বাৰা আপুনি আপোনাৰ সম্পৰ্কৰ হেৰুৱা মনোমোহাতাক ঘূৰাই আনিব পাৰে।

যেতিয়া সম্পৰ্ক এটা নতুন হয়, তেতিয়া তাত বহুত মনোমোহাতা আৰু উত্তেজনা থাকে, আমি ইজনে সিজনৰ সংগ উপভোগ কৰো, কিন্তু সময়ৰ লগে লগে আমি সম্পৰ্কটোত বিৰক্ত অনুভৱ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰোঁ। সংগীৰ লগত থাকিলেও বিশেষ একো অনুভৱ নহয়।

বাৰু, প্ৰতিটো সম্পৰ্কই কোনোবা নহয় কোনোবা সময়ত এই পৰ্যায়টোৰ মাজেৰে পাৰ হ’ব লাগে, গতিকে ইয়াক লৈ মানসিক চাপত পৰি অপ্ৰয়োজনীয় কথা চিন্তা কৰাৰ পৰিৱৰ্তে এই বিৰক্তি কেনেকৈ আঁতৰাব পাৰি সেই বিষয়ে জানিবলৈ চেষ্টা কৰা উচিত। য’ত ইয়াত দিয়া ব্যৱস্থাসমূহ ফলপ্ৰসূ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে।

সংগীৰ সৈতে আড্ডা মাৰিব

সম্পৰ্কটোৰ বিষয়ে আপুনি কেনে অনুভৱ কৰে সেই বিষয়ে আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে কথা পাতক। কথাবোৰ কেৱল কথা পাতিলেই হয়। যদি আপুনি ভাবিছে যে আপোনাৰ সংগীয়ে মৌন হৈ আপোনাৰ চিন্তাধাৰা বুজিব লাগে, তেন্তে বহু সময়ত আপুনি হতাশ হয়। সম্পৰ্কত কি কি বস্তু হেৰুৱাইছে তেওঁলোকক মুকলিকৈ কওক। ইয়াৰ দ্বাৰা বহুত সহায় হয়।

একেলগে নতুন দুঃসাহসিক অভিযান চেষ্টা কৰক

ঘৰ, পৰিয়াল আৰু সন্তানৰ দায়িত্বও সম্পৰ্কত বিৰক্তিৰ কাৰণ হৈ পৰিছে। কাৰণ এইবোৰৰ মাজত আবদ্ধ হৈ পৰাৰ বাবে বহু সময়ত আপুনি আপোনাৰ সংগীক আগৰ দৰে সময় আৰু সময় দিব নোৱাৰে, গতিকে যদি আপুনি এই দায়িত্ববোৰৰ পৰা অলপ মুক্ত, তেন্তে কিয় ওলাই নাযায় অন্বেষণ কৰিবলৈ আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে নতুন দুঃসাহসিক অভিযান।

এটা আচৰিত কামৰ পৰিকল্পনা কৰক

চমক কোনে ভাল নাপায়, তেন্তে এই টিপছৰ সহায়ত আপুনি আপোনাৰ সম্পৰ্কত হেৰুৱা মনোমোহাতাক ঘূৰাই আনিব পাৰিব। আপোনাৰ সংগীক তেওঁৰ প্ৰিয় বস্তুৰে আচৰিত কৰক, সেয়া তেওঁৰ প্ৰিয় খাদ্য ৰান্ধি হওক, তেওঁৰ বাবে আউটিঙৰ পৰিকল্পনা কৰি হওক, ডেটলৈ লৈ যোৱা হওক বা এখন মৰমলগা চিঠি লিখাই হওক।

একেলগে সময় কটাওক

সম্পৰ্কৰ বিৰক্তি দূৰ কৰিবলৈ ইজনে সিজনৰ লগত যিমান পাৰি সময় কটাবলৈ চেষ্টা কৰক। যদি দুয়োজনে কাম কৰি আছে, তেন্তে সময়ৰ অভাৱ হ’ব সেয়া স্পষ্ট, কিন্তু ইয়াৰ ভিতৰতে মেনেজ কৰিব লাগিব। যদি আপুনি একেলগে ব্ৰেকফাষ্ট কৰিব নোৱাৰে তেন্তে একেলগে সন্ধিয়াৰ চাহ খাবলৈ চেষ্টা কৰক। শুই থকা, ফোনত ব্যস্ত থকা বা অকলে বজাৰ কৰাৰ পৰিৱৰ্তে ছুটিৰ দিনটো একেলগে চিনেমা বা ধেমেলীয়া ধাৰাবাহিক এখন চাই কটাব পৰাটো ভাল হ’ব।

এই প্ৰতিবেদন কেৱল সাধাৰণ তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে। Notun Kisu এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে।

Leave a Comment