এই দুই ৰাশিৰ ব্যক্তিৰ মাজত হব নোৱাৰে বৈবাহিক সম্পৰ্ক – সংসাৰত আহিব অশান্তি

Notun Kisu

Updated on:

people of these rashi have bad compatibility in marriage

বহু সময়ত আমি কাৰোবাক লগ পাওঁ আৰু যদি তেওঁৰ কথা কোৱাৰ ধৰণ ভাল লাগে বা তেওঁৰ চিন্তা ভাল লাগে তেন্তে এই ব্যক্তিজন জীৱন সংগী হোৱাটো ঠিকেই যেন লাগে। লাহে লাহে দুয়োৰে আচৰণ আৰু তাৰকাবোৰ মিলিবলৈ আৰম্ভ কৰে। কিছুমান মানুহ প্ৰথম লগ পোৱাতেই ভাল বন্ধু হৈ পৰে। আনহাতে কিছুমান মানুহৰ লগত বছৰ বছৰ ধৰি থকাৰ পিছতো তেওঁলোকৰ মতামত আমাৰ দৃষ্টিভংগীৰ লগত মিল নাথাকে।

তেওঁলোকৰ লগত এটা সময় অহাৰ পিছত কাজিয়া আৰু বিবাদো হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে। জ্যোতিষৰ মতে বহু ৰাশি ইটোৱে সিটোৰ লগত অতি আৰামদায়ক আৰু কিছুমান ৰাশিয়ে ইজনে সিজনৰ লগত থাকিবও নোৱাৰে। গতিকে জানো আহক কোনবোৰ ৰাশি যিয়ে নিখুঁত যোৰ বনাব নোৱাৰে।

কন্যা আৰু ধনু ৰাশি

কন্যা ৰাশিৰ লোকে যিকোনো কাম নিখুঁততাৰে কৰে আৰু আনৰ পৰাও একেই আশা কৰে। তেওঁলোকৰ এই অভ্যাসৰ বাবেই মুক্ত চিন্তাধাৰাৰ ধনু ৰাশিৰ লোকসকলে নিজৰ জীৱনত হস্তক্ষেপ অনুভৱ কৰি থাকে। কন্যা ৰাশিৰ লগত এক প্ৰকাৰৰ হেঁচা অনুভৱ কৰে যাৰ বাবে তেওঁলোকৰ সম্পৰ্ক সুচাৰুৰূপে নাযায়।

তুলা আৰু মকৰ ৰাশি

তুলা ৰাশিৰ লোক মুকলি মনৰ আৰু মকৰ ৰাশিৰ লোকো ভাল আচাৰ-ব্যৱহাৰৰ বাবে জনাজাত। মকৰ ৰাশিৰ লোক কেতিয়াবা অতি কঠোৰ হৈ পৰে যাৰ বাবে তুলা ৰাশিৰ লোকে তেওঁলোকৰ লগত সহযোগিতা কৰিবলৈ অসুবিধা পায়। এই ৰাশি দুই ইটোৱে সিটোৰ লগত আৰাম অনুভৱ নকৰে।

কুম্ভ আৰু বৃষ ৰাশি

কুম্ভ ৰাশিৰ লোক হঠকাৰী, স্বাধীন মনৰ মানুহ। যাৰ বাবে তেওঁলোকে প্ৰায়ে বৃষ ৰাশিৰ লোকৰ লগত মিলি নাযায়। যদি এযোৰ কুম্ভ আৰু বৃষ ৰাশিৰ লোক থাকে, তেন্তে সৰু সৰু কথাত বহুত কাজিয়া আৰু কাজিয়া হ’ব। বৃষ ৰাশিৰ মানুহে কুম্ভ ৰাশিৰ মুকলি চিন্তাৰ লগত আপোচ নকৰে।

মীন আৰু মিথুন ৰাশি

মীন ৰাশিৰ লোকসকল স্বতঃস্ফূৰ্ত আচৰণৰ, গতিকে প্ৰায়ে তেওঁলোকে মিথুন ৰাশিৰ লোকসকলক বুজি নাপায়। মিথুন ৰাশিৰ লোকে কেৱল নিজৰ কথা চিন্তা কৰে আনহাতে মীন ৰাশিৰ লোকে আনৰ অনুভূতি, ইচ্ছাৰ সম্পূৰ্ণ যত্ন লয়। লগতে মীন ৰাশিৰ লোকসকল অতি সহায়কাৰী। যাৰ বাবে দুয়োৰে আচৰণ ইটোৱে সিটোৰ সম্পূৰ্ণ বিপৰীত, সেয়েহে দুয়োটাকে ভাল যোৰ বুলি কোৱা নহয়।

মেষ আৰু কৰ্কট ৰাশি

মেষ ৰাশিৰ মানুহ অগ্নিময়। যেতিয়া এই মানুহবোৰ ভাল মানুহৰ লগত সম্পৰ্কত আহে তেতিয়া তেওঁলোকে কেৱল সমস্যাৰ সন্মুখীন হয়। কৰ্কট হ’ল আনৰ যত্ন লোৱা আৰু ভাল চিন্তা কৰা মানুহ। ইজনে সিজনৰ সম্পূৰ্ণ বিপৰীত স্বভাৱৰ বাবে ইজনে সিজনক সমৰ্থন কৰাত বহু সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয়। মেষ ৰাশিৰ লোকসকল বহিৰ্মুখী তকৈ মকৰ ৰাশি অধিক অন্তৰ্মুখী

বৃষ আৰু সিংহ ৰাশি

বৃষ আৰু সিংহ ৰাশি দুয়োজনেই স্বভাৱতে জেদী। সিংহ ৰাশিৰ লোকসকলে কেৱল নিজৰ কথাহে চিন্তা কৰে, যাৰ বাবে বৃষ ৰাশিৰ লোকসকলৰ স্বাভাৱিক স্বভাৱৰ বাবে সমস্যা হয়। সিংহ ৰাশিৰ লোকে লাইমলাইটত থাকি ভাল পায় আনহাতে বৃষ ৰাশিৰ লোকে নিজৰ পৃথিৱীত থাকিব বিচাৰে, যাৰ বাবে দুয়োৰে মাজত প্ৰায়ে কাজিয়া হয়।

মিথুন আৰু কন্যা ৰাশি

উত্তেজিত আৰু অনুসন্ধিৎসু মিথুন ৰাশিৰ লোকে অত্যধিক ব্যৱহাৰিক কন্যা ৰাশিক বিৰক্তিকৰ বুলি বিবেচনা কৰে। মিথুন ৰাশিৰ লোকে মজা আৰু প্ৰেমত বিশ্বাস কৰে, আনহাতে কন্যা ৰাশিৰ লোকৰ প্ৰথম অগ্ৰাধিকাৰ তেওঁলোকৰ কাম। মিথুন ৰাশিৰ লোকে নিজৰ প্ৰেম দেখুৱাবলৈ নিঃসংকোচে অনুভৱ কৰে আনহাতে কন্যা ৰাশিৰ লোক এই বিষয়ত অতি লাজ লগা। ইয়াৰ বাবেই দুয়োৰে মাজত সমন্বয়ৰ অভাৱ।

মকৰ ৰাশি আৰু মেষ ৰাশি

মকৰ ৰাশিৰ লোকৰ ভাল চিন্তা আৰু জীৱন-যাপনৰ অভ্যাস মেজাজী আৰু অধৈৰ্য্য মেষ ৰাশিৰ লোকৰ লগত একেবাৰেই মিল নাথাকে।মেষ ৰাশিৰ নিয়ন্ত্ৰণকাৰী স্বভাৱৰ বাবে মকৰ ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত ইহঁতৰ দ্বাৰা অশান্তি পায় আৰু অতি মানসিক চাপ অনুভৱ কৰে।

ধনু আৰু মীন ৰাশি

ধনু ৰাশিৰ লোক নিজৰ নৈতিক আৰু দাৰ্শনিক দৃষ্টিভংগীৰ বাবে জনাজাত। ধনু ৰাশিৰ লোকে নিজৰ চৌপাশৰ পৰিৱেশক একেবাৰে সুখদায়ক কৰি তোলে আৰু মীন ৰাশিৰ লোকে নিজৰ মাজতে বাস কৰাৰ বিপৰীতে তেওঁলোকক বুজাটো কঠিন। মীন ৰাশিৰ লোক অত্যধিক আৱেগিক, যিটো ধনু ৰাশিৰ লোকৰ বাবে বুজিবলৈ কঠিন হৈ পৰে।

কৰ্কট আৰু তুলা ৰাশি

কৰ্কট সততা, স্থিতিশীলতা, উদাৰতা আৰু সংবেদনশীলতাৰ বাবে জনাজাত, আনহাতে লিব্ৰানসকল চঞ্চল আৰু দৰ্শনীয়। এই দুটা ইটোৱে সিটোৰ লগত সম্পূৰ্ণ অসঙ্গতিপূৰ্ণ। কৰ্কটে তুলা ৰাশিৰ লোকৰ লগত বহুত ধৈৰ্য্যৰে কাম কৰিবলগীয়া হয় আৰু যেতিয়া এই ধৈৰ্য্য হেৰাই যায় তেতিয়া সম্পৰ্কটো নষ্ট হ’ব পাৰে।

ইয়াত দিয়া তথ্য জ্যোতিষৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি কেৱল তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে। Notun Kisu এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই। যিকোনো প্ৰতিকাৰ গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিষয়ৰ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ নিশ্চয় ল’ব লাগে।

Leave a Comment