আপুনি জীৱনত সফলতা লাভ কৰিব বিচাৰেনে? কাইলৈ ​​ভানু সপ্তমীত এনেদৰে সূৰ্য্যক পূজা কৰক

Notun Kisu

Bhanu Saptami

সনাতন ধৰ্মত প্ৰতিটো তিথিৰ নিজস্ব বিশেষ তাৎপৰ্য আছে। ফাগুন মাহৰ কৃষ্ণ পক্ষৰ সপ্তম দিনা ভানু সপ্তমী পালন কৰা হয়। এই দিনটোত সূৰ্য্য দেৱতাৰ পূজাৰ বিশেষ তাৎপৰ্য আছে বুলি কোৱা হয়। ৩ মাৰ্চ দেওবাৰতে ভানু সপ্তমী। যিহেতু দেওবাৰ, সেয়েহে ইয়াৰ গুৰুত্ব বহুগুণে বৃদ্ধি পাইছে।

ভানু সপ্তমীৰ দিনা সূৰ্য্য দেৱৰ পূজা আৰু তপস্যাই ব্যৱসায়ত বিশেষ সফলতা প্ৰদান কৰে। ঘৰতে সুখ আহে আৰু কেৰিয়াৰৰ প্ৰচণ্ড উন্নতি। এই দিনটোত বিশেষ পূজা পালে সূৰ্য্য দেৱতাৰ আশীৰ্বাদ। ভানু সপ্তমীত পূজা কৰিব জানেনে?

ভানু সপ্তমীৰ দিনা এনেদৰে পূজা কৰক

ভানু সপ্তমীৰ দিনা ব্ৰহ্ম মুহূৰ্তত সাৰ পোৱাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। এই দিনটোৰ আৰম্ভণিতে সূৰ্য্য দেৱতা আৰু দেৱ-দেৱীৰ ধ্যান কৰা উচিত। তাৰ পিছত গা ধুই হালধীয়া কাপোৰ পিন্ধিব। ভানু সপ্তমীৰ দিনা এই মন্ত্ৰ জপ কৰক – “এহি সূর্য সহস্ত্রংশো তেজৰশে জগৎপতে। কৰুণাময়ী মাতা দেবী গৃহার্ঘ্যম দিবাকৰ

সূৰ্য্য দেৱক এনেদৰে পানী আগবঢ়াওক

ভানু সপ্তমীৰ দিনা সূৰ্য দেৱ পূজাৰ বিশেষ তাৎপৰ্য আছে। এই দিনটোত সূৰ্য্যদেৱক অৰ্ঘ্য প্ৰদান কৰিলে ভাল ফল পোৱা যায়। এই দিনটোত সূৰ্য্য দেৱতাক পানী দি থাকোঁতে তাত ক’লা তিল দিব। লগতে হালধীয়া ফুল আৰু যৱ আগবঢ়াব। তাৰ পিছত লেম্প জ্বলাই আৰতি কৰক। সূৰ্য্য দেৱৰ চলিছা আৰু সূৰ্য্য কবাচ আবৃত্তি কৰক। আৰু শেষত আপোনালোকৰ সুখ আৰু সমৃদ্ধিৰ কামনা কৰিলোঁ।

শেষত সূৰ্য্য ভগৱানক মিঠাই আৰু ফলমূল আগবঢ়াই প্ৰসাদ বিতৰণ কৰক। যদি আপুনি সূৰ্য্য ঈশ্বৰৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব বিচাৰে তেন্তে আপোনাৰ ভক্তি অনুসৰি এইবোৰ দৰিদ্ৰ লোকক দান কৰক।

ভানু সপ্তমীৰ গুৰুত্ব

ভানু সপ্তমীৰ দিনা সঁচা হৃদয়েৰে সূৰ্য্যক পূজা কৰাসকলে জীৱনৰ প্ৰতিটো ক্ষেত্ৰতে সফলতা লাভ কৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। ব্যৱসায়ত অগ্ৰগতি আৰু ঘৰত সুখ।

ইয়াত দিয়া তথ্য জ্যোতিষৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি কেৱল তথ্যৰ বাবেহে দিয়া হৈছে। Notun Kisu এই কথা নিশ্চিত কৰা নাই। যিকোনো প্ৰতিকাৰ গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিষয়ৰ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ নিশ্চয় ল’ব লাগে।

Leave a Comment