সঠিক পদ্ধতি জানি লওক: এই সৰু মন্ত্ৰটোৱে আপোনাক ডাঙৰ সমস্যাৰ পৰা সকাহ দিব

Notun Kisu

everyone should khow this little mantra

সনাতন ধৰ্মত ভগৱান শিৱক মহাদেৱ, ভোলেনাথ, শিৱশংকৰ আদি বহু নামেৰে জনা যায়। হিন্দু ধৰ্মত ভগৱান ভোলেনাথক পূজা কৰিলে মানুহে জীৱনত ইতিবাচক ফল দেখা পাব পাৰে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। ইয়াৰ লগতে এজন ব্যক্তিয়ে ওম মন্ত্ৰ জপ কৰি বিপুল উপকাৰ লাভ কৰে।

হিন্দু ধৰ্মত মন্ত্ৰ জপ কৰাৰ বিশেষ গুৰুত্ব দিয়া হৈছে। মন্ত্ৰ জপ কৰি এজন ব্যক্তিয়ে কেৱল আধ্যাত্মিক উপকাৰ পোৱাই নহয়, বহুতো শাৰীৰিক উপকাৰো লাভ কৰিব পাৰে।

ঠিক তেনেদৰে ওম মন্ত্ৰ জপ কৰি এজন ব্যক্তিয়ে নিজৰ জীৱনত বহুতো ইতিবাচক পৰিৱৰ্তন দেখিবলৈ পায়। এইটো এটা অতি সহজ, কিন্তু ফলপ্ৰসূ মন্ত্ৰ। নিতৌ ওম মন্ত্ৰ জপ কৰি এজন ব্যক্তিয়ে কি কি উপকাৰ পাব পাৰে জানি লওক, লগতে ইয়াৰ সঠিক উপায়ো জানি লওক।

কি সমস্যা নাইকিয়া হৈ যায়

সনাতন ধৰ্মত ওম মন্ত্ৰ ভগৱান শিৱৰ লগত জড়িত দেখা যায়। কিন্তু ইয়াৰ বৈজ্ঞানিক দিশটো চালে ওম মন্ত্ৰ জপ কৰিলে শৰীৰত কম্পনৰ সৃষ্টি হয়, যিটো শাৰীৰিক দৃষ্টিকোণৰ পৰা অতি উপকাৰী। এক প্ৰকাৰে এই মন্ত্ৰই মানসিক ব্যায়াম হিচাপে কাম কৰে। যদি কোনো ব্যক্তিয়ে মানসিক চাপৰ পৰিস্থিতিৰ মাজেৰে পাৰ হৈ আছে, তেন্তে ওম মন্ত্ৰ জপ কৰাটো লাভজনক হ’ব পাৰে।

কি কি সুবিধা পাব

‘অম’ এটা প্ৰাচীন আৰু পবিত্ৰ মন্ত্ৰ যিটো বেছিভাগেই ধ্যান, প্ৰাণায়াম আৰু যোগৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা হয়। ধৰ্মীয় বিশ্বাস অনুসৰি ওম মন্ত্ৰ জপ কৰি মহাদেৱৰ বিশেষ আশীৰ্বাদ সাধকৰ ওপৰত ৰৈ যায়। যি ব্যক্তিয়ে দৈনিক এই মন্ত্ৰ জপ কৰে, তেওঁৰ চৌপাশৰ নেতিবাচক শক্তি নাইকিয়া হয় আৰু ধনাত্মক শক্তি সঞ্চাৰিত হয়।

জপ কৰাৰ সঠিক পদ্ধতি

মন্ত্ৰ জপ কৰাৰ আগতে চকু মুদি পোন ভংগীমাত বহিব। তাৰ পিছত লাহে লাহে দীঘলকৈ উশাহ এটা লওক। এতিয়া লাহে লাহে উশাহ এৰি দিওঁতে “ওম” শব্দ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰক। কিছুসময় এই শব্দ কৰাৰ পিছত ওঁঠ দুটা একেলগে আনি “মমমম” শব্দটো কৰিব। এই শব্দটো আপুনি আপোনাৰ ক্ষমতা অনুসৰি পুনৰুত্পাদন কৰিব পাৰে।

এই প্ৰতিবেদন কেৱল ইন্টাৰনেটত উপলব্ধ তথ্যৰ উপৰত ভিত্তি কৰি সাধাৰণ জ্ঞান প্ৰদানৰ বাবেহে দিয়া হৈছে, Notun Kisu এ এই তথ্যৰ নিশ্চয়তা আৰু সত্যতা প্ৰদান নকৰে আৰু দায়িত্ব গ্ৰহণ নকৰে। লেখাবোৰ পঢ়ি ভাল পালে যদি শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

Leave a Comment